Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

człowieczek_86 , 13 lat temu
Silnik 2.0 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest bajeczne , nie chce się wysiadać z auta a i do domu po pracy jakoś tak dłużej jadę :-)
Auto miało by ocenę maksymalna ale troszeczkę silnik z auta dostawczego psuje wizerunek aczkolwiek liczyłem się z ty przy zakupie . Dobre solidne auto z dobrym starym dieslem ! Polecam ten samochód .
Silnik oceniam przeciętnie gdyż jest to motor wyrwany prosto z Transita i to czuć , ospały i głośny ale tak poza tym wszystko ok. Silnik pracuje (w moim przypadku przynajmniej ) bardzo równo i bez żadnych problemów . W miarę ekonomiczny a ceny części w dość przystępnych cenach .
Skrzynia biegów jest ok , lepsza niż w moim poprzednim aucie Vectrze B. Oceniam skrzynie na 4 gdyż pracuje ona dobrze bez haczeń czy zgrzytów ale nie jest to taki miód jak w hondach czy bmw .
W tej kategorii wielkie brawa dla Panów z Forda . Pewność i przyjemność prowadzenia są ogromne , ma się wrażenie jazdy autem wyższej klasy a do tego poczucie pełnej władzy nad autem .
Duża przednia szyba , lusterka boczne wystarczające ale w mojej karoserii (hatchback) trochę widok do tyłu zaburzają grube tylne słupki.
Wszystko pod ręką i nawet początkujący kierowca nie będzie miał najmniejszego problemu z obsługom tego auta , a do tego wszystko dobrze zmontowane z niezłych materiałów .
Jeżeli chodzi o klimatyzacje czy ogrzewanie to jest dobrze ale przy dużej kabinie zawsze są problemy z szybkim zagrzaniem czy wychłodzeniem wnętrza .
Mondeo III generacji jest autem naprawdę obszernym i nawet wysokim osobą takim jak ja ( mam 192 cm wzrostu ) nie będzie ciasno nawet na tylnej kanapie . Bagażnik jest wręcz przepastny i zaspokoi potrzeby przeciętnej rodziny .
Wyciszenie jest dobre nie słychać szumu wiatru czy kuł ale w przypadku mojego silnika jego odgłos jest niestety wyraźnie słyszalny !
Przy masie 1 500 kg w praktyce z kierowcą i resztą wyposażenia i tak obszernej karoserii spalanie średnie na poziomie 7 l ON na 100 uznaje za dobre , jeżeli chodzi o części też jest dobrze w większości ceny nie odbiegają od konkurencji Opla czy VW.
Duża ilość aut na rynku wtórnym powoduje dość atrakcyjne ceny tego modelu i śmiało można powiedzieć ze za rozsądne pieniądze kupujemy kawał dobrego dopracowanego auta którego nie nękają ciągłe usterki zawieszenia czy elektroniki.
Pod tym względem auto mnie zaskoczyło pozytywnie po 8 miesiącach i 7 tys. km wszystko się trzyma i działa tak jak w dniu zakupu .
W tej kategorii jak wyżej wszystko działa żadnych problemów , albo to taki egzemplarz albo to normalne. auto ma 200 tys. już za sobą i nic nie puka czy stuka .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

6,8