Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzeń i komfort
Silnik : termostat
świetny samochód dla rodziny, bardzo dużo miejsca, duży komfort jazdy, gdyby nie dosyć spore wydatki przy wymianie części które należy co jakiś czas wymieniać (koło pasowe, dwumasowe, napinacz paska alternatora) byłoby super, należy jednak pamiętać że samochód należy do klasy wyższej, więc i wydatki są większe
to mój pierwszy diesel, na początku trochę przeszkadzał mi klekot silnika, ale to standard przy przesiadce z benzyniaka na diesla, silnik, ekonomiczny, elastyczny, 115KM w zupełności wystarczy w dodatku w połączeniu ze skrzynią 6-biegową nic dodać nic ująć
prócz dwójki która przy zimnym silniku trochę ciężko wchodzi, skrzynia super, dodatkowo 6-ty bieg na trasie bardzo się przydaje
jak na razie bez zarzutu, rzeczywiście dla niektórych może trochę sztywny, ale poprzednio miałem niemca, który też był sztywny, więc jak dla mnie OK
jak i do przodu tak i do tyłu bez zarzutu
pomimo iż byłem przyzwyczjony do VAG do i w fordzie szybko się odnalazłem, wszystko rozmieszczone tak gdzie trzeba
liczyłem że silnik diesel\'a będzie się szybciej nagrzewał, w zimę trochę trzeba przejechać aby w samochodzi się nagrzało, tym bardziej że w kombiku jest co grzać
nic dodać nic ując
gdyby nie klekot zimnego silnika byłoby OK, ale i tak miałem okazję jechać Astrą 3 1,7 i w fordzie było ciszej
jeżeli chodzi o zużycie paliwa to jest OK, średnie 6,7 przy cyklu mieszanym miasto/trasa - 60:40 trochę zaskoczyły mnie ceny napraw, np. komplet części przy wymianie paska alternatora (koło pasowe, napinacz, rolki, pasek) to ok. 1200zł + 250zł robocizna !!!!
za tą cene chyba nie można kupić nic lepszego, VW i Audi wychodzą duuuużo drożej
termostat, jak na razie wymieniałem raz, ale niestety czytałem że pada dość często
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 115KM 85kW [l/100km]