Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : Turbina,
Inne : sterownik turbiny
Gdy kupowałem byłem szczęśliwy (ogromny samochód), w sam raz dla dużej rodziny, ŁADNY PRZESTRONNY. Wszystko da się naprawić (i tu się pomyliłem) Poważne usterki w tym samochodzie - TRAGEDIA. Szczerze odradzam. Naprawiałem: -Zapchany zawór EGR, -Pękające węże dolotowe do Intercolera (bagatela 200zł za 20cm węża) -Padające wtryski (3000zł)- regenerowałem i dupa padła turbina: - Najpierw elektroniczny sterownik turbiny, którego nie idzie kupić oddzielnie, można tylko zregenerować (na allegro) (350zł)- zrobiłem. - Padła geometria trubiny -(1500zł) - regenerowałem. zrobiłem 15 000 km i wsadziłem ponad 5 tyś. zł. W ASO potwierdzili: materiał pompy w układzie wtryskowym Common-rail jest mało wytrzymały i z czasem niszczy wtryskiwacze. Czyli zregenerujesz wtryski i nie masz pewności ile pojeździsz. Sprzedałem i jestem wolnym człowiekiem. Miałem sentyment do forda ale już się wyleczyłem SZCZERZE ODRADZAM SILNIKI DIESLA -TDCI. przez 18 miesięcy miałem 1 miesiąc spokoju bez usterek.
Silnik dynamiczny przy 115km
Doskonale trzyma się drogi
Bardzo dobra
Bardzo nowoczesne wyposażenie jak na rok 2004, ergonomia bardzo dobra
Klimatronik nabity pracuje bardzo dobrze
Ford jest przestronny, nawet podróż w 5 osób nie niesie za sobą ciasnoty z tyłu
ok
tu sprawa sporna, jak samochód jest utrzymany to spalania normalne, częste usterki silnika i układów związanych z silnikiem wpływa diametralnie na spalanie
Zacinająca się tylna wycieraczka, Przepalone lampki na desce rozdzielczej Połamane łopatki nawiewu
- usterki standardowe: tj: wtryski oddane do regeneracji (700zł sztuka x4) +wymiana filtra paliwa. Geometria turbiny zatarła się regeneracja z wymianą, zmianą oleju, filtra oleju (1500zł) Dwumasy się nie doczekałem (na szczęście)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 115KM 85kW [l/100km]

6,9