Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Gero, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDCI 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto jest przyklejone do jezdni, precyzcja i stabilność kierunku jazdy. Łatwość manewrowania (sam się zdziwiłem) na parkingu.
Super auto za rozsądne pieniądze. Trwałe i nieawaryjne, przy tym wygodne i bezpieczne. Gdy przy przebiegu 303.000km człowiek robił mi przegląd był w szoku że auto jest w tak znakomitym stanie. Jeśli się o nie dba, serwisuje regularnie i na bieżąco reaguje na rzadkie dolegliwości to na pewno odpłaci się bezproblemowym użytkowniem. Oczywiście trzeba być pewnym, że egzemplarz który się posiada nie jest posklejany z kilku. Auto sprzedałem ponad rok temu i nadal je wspominam bardzo miło.
Ogólnie super.
Szkoda, że nie sześciobiegowa.
Świetnie. Branie zakrętów tym autem to czysta przyjemność. Jest jednak jedno "ale": jeśli podczas ostrego zakrętu (np. gdy w mieście skręcasz w prostopadłą ulicą) tylna oś przejeżdża przez jakąś nierówność (garb, dziura) to czuć jej niekontrolowany uślizg - nie jest to przyjemne. Nie wiem czy to tylko takie odczucie, czy po prostu tylnia oś traci przyczepność. Na równej nawierzchni jest pięknie.
Super.
Wszystko na swoim miejscu. Podgrzewana przednia szyba jest świetnym rozwiązaniem zamiast skrobania.
Bez problemów.
Przy pomocy tego auta wykonałem przeprowadzkę trzy osobowej rodziny (odległość ponad 1000km). Miejsca nie brakuje nigdy.
Bardzo dobrze.
Do dużego auta wszystkie części są większe i kosztowniejsze. W normie.
Jedyny mankament to że auto dużo traci na wartości. Cena odsprzedaży jest niska. Poza tym super.
Co pamiętam: * padła tylna wycieraczka * przepalały się żarówki od podświetlenia konsoli kierowcy (zegary)
Co pamiętam: * padł jakiś czujnik położenia wału (nie pamiętam jakiego), wymiana 200. Auto było niezdolne to jazdy - stanęło na środku ulicy. To był jedyny taki przypadek. * lipne polskie serwisy który nie wymieniają drzwi na których pojawią się ślady rdzy (naprawiają to). Co 2 lata do ASO na usuwanie śladów korozji na drzwiach... lipa. * nie miałem problemów z wtryskami (lałem zawsze BP Ultimate) * raz wymiana dwumasy

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 115KM 85kW [l/100km]

7,2