Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pancerne a przy tym precyzyjne i komfortowe
Silnik : wtryski
Autko świetne dla rodziny z dziećmi ,pojemny bagażnik, wygodny wewnątrz . Na tylnej kanapie dwa foteliki dziecięce wchodzą bez problemu i jeszcze teściową by upchał :) . Z przodu wygodnie i przestronnie , bardzo dobra regulacja siedziska i kierownicy nawet jak dla mnie 190 cm wzrostu i 107 kg wagi:).Mimo iż autko ma tylko 115 KM (jak na silnik CR mógłby mieć lepsza kulturę pracy) posiada ono wystarczającą dynamikę aby sprawnie i szybko się przemieszczać ,podczas wyjazdów na wakacje z rodzina Ja, Żona,dwójka dzieci i bagażnik po dach nie było problemów osiągnąć prędkość 200 km/h. Kupując autko postanowiłem nie słuchać stereotypów o Fordach i się opłaciło. Muszę tu napisać o zawieszeniu auta, ono jest pancerne ! Bardzo dużo poruszam się po drogach wiejskich kategorii -5 :) dziura,dziura,asfalt (lub coś podobnego ) i znów dziura, i z tego powodu cały czas wyczekiwałem usterek i zużycia elementów zawieszenia , jednak nadaremnie co oczywiście mnie cieszy. Przez pierwsze 5 lat (przebieg około 100 tys.) użytkowania auta jedynymi kosztami poza wymienionym regulatorem napięcia ładowania (140 zł) były koszty eksploatacyjne , Przy 210 tys. posypały się wtryski (2350zł regeneracja). W nie długim czasie po wtryskach wymieniłem tylne amortyzatory (KYB około 500 zł),oraz piasty tylnych kół (SKF 760 zł). I do chwili obecnej koszty napraw pozostają niezmienione. Dlatego też z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż jestem zadowolony z tego auta.
Gdyby nie awaryjne wtryski oraz niska kultura pracy jednostki CR bylo by super.
Biegi wchodzą dobrze mimo lat i przebiegu.
Świetne prowadzenie, Pancerny zawias :)
Szerokie słupki tylne ograniczają trochę widoczność chodź ja osobiście i tak cofam na lusterka :). Komfort bardzo dobry jak na tę klasę auta.
Jedyny mankament który mnie irytuje to otwieranie maski za pomocą kluczyka poza tym OK.
Dobra wydajność.
Na brak miejsca nie można narzekać.
Jedynie drzwi mogły by być lepiej wyciszone.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 115KM 85kW [l/100km]

7,1