Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny : Nie działa podgrzewany fotel kierowcy
Jako całokształt oceniam na 4+.
Sinik w wersji 2.0 DI 90KM, nie jest może dynamiczny jak do masy auta ale rekompensuje to bardzo małym apetytem paliwa. Przez dwa lata (26 tys. km )użytkowania, nie mam kompletnie żadnych problemów, odpala przy największych mrozach na \"strzał\", praktycznie zerowe zużycie oleju silnikowego, pracuje równo ale troszkę głośno jak w DI.
Skrzynia biegów 5 stopniowa nie sprawa żadnych kłopotów, jedynie drugi bieg przy redukcji wchodzi z lekkim oporem.
Układ jezdny to czysta rewelacja, nawet na naszych Wrocławskich wykopach. Znakomicie tłumi wszelkie drgania, i bezkompromisowo utrzymuje zadany tor jazdy w zakrętach.
Mondeo posiada duże i okna i znakomicie zaprojektowane słupki które nie ograniczają widoczności.
Wszystko znajduje się w zasięgu reki, odczyt i obsługa jest porostu intuicyjna.
Moja wersja klimatyzacji jest półautomatyczna, troszkę nad tym ubolewam, ale nie zmienia to faktów że na tak obszerne wnętrze w zupełności wystarczy, niema problemów z niedogrzanie czy ochłodzeniem w lecie.
Przestrzeń w mondeo jest porażająca zarówno z przodu jak i z tyłu, nie wspomnę już o przepastnym bagażniku. Zakładając kanapę mamy już prawdziwą ciężarówkę.
Odnośnie wyciszenie to Panowie inżynierowie czegoś nie dopracowali, w trakcie jazdy z prędkością ok. 120 km/h zbyt głośno słychać szum wiatru. Wyciszenie komory silnika również pozostawia wiele do życzenia
Ekonomika w wersji 90KM jest rewelacyjna w cyklu mieszanym rzadko przekraczam 7l/100km. Na razie poza czynnościami obsługowymi nie miałem żadnych wydatków.
Za takie pieniądze ciężko znaleźć samochód o podobnych zaletach.
Podnośnik fotel kierowcy i podgrzewanie fotela kierowcy. Podnośnik sam naprawiłem wymieniając ślimak, podgrzewania nie naprawiam gdyż tego nie używam.
Po przejechaniu 26 tys km w dwa lata brak poważniejszych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

7,1