Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

padre, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, świetnie sobie radzi z samochodem :)
Jako całokształt autko oceniam bardzo pozytywnie, mimo kilku mankamentów (dla mnie to drobnostki). Jak ktoś nie uważa się za nie wiadomo jakiego burżuja i nie zalży mu na lansowaniu się nie wiadomo jakimi autkami, to na pewno będzie zadowolony z samochodu. jest to prosty, niezawodny samochód, wygodny, przestrzenny, idealny dla całej rodziny :)
Mimo 90KM silnik radzi sobie bardzo dobrze z masą i gabarytami auta. Wyprzedzanie odbywa się bez najmniejszych problemów, spalanie bardzo dobre! Kultura pracy silnika świetna, równo pracuje, nie gaśnie.
Tu mogłoby być lepiej. Biegi nie wskakują zawsze do końca i potrafią zeskoczyć. Trochę ciężko wrzucić pierwszy bieg, czuć irytujący opór :/ Poza tym ok, bez zarzutu.
BAJKA! VW Passat z 2003 roku (moje poprzednie auto), Audi A6 z 2000 r. mogą się uczyć. Niesamowita pewność prowadzenia auta, jedzie jak po szynach, można wchodzić w zakręty ze zdecydowanie większą prędkością niż normalnie i poczujemy jedynie delikatne wychylenie (bardzo delikatne). Bardzo precyzyjny układ kierowniczy, świetnie zestrojone wszystko ze sobą i zgrane. Inne marki niech się uczą od Forda :)
Trochę szerokie przednie słupki. Poza tym nie narzekam, a mam 198 cm wzrostu.
Oceniam na najwyższym poziomie, bo wszystko jest to co potrzebne, bez zbędnych bajerów i przycisków. Jest tak jak trzeba! Brak zapalniczki w bagażniku :/
Klima działa bardzo szybko i wydajnie. Szybko się nagrzewa. Generalnie świetnie, ale brakuje podgrzewanej przedniej szyby... :)
REWELACJA! Mimo 198 cm wzrostu zajmuję swobodnie miejsce zarówno za kierownicą jak i na tylnym fotelu (przy maksymalnie odsuniętym do tyłu przednim fotelu). Miejsca jest bardzo dużo. Dla 4-os. rodziny samochód jest idealny, zarówno na miasto jak i wakacje w dalsze zakątki Europy. Fotele wygotne, twarde (co bardzo lubię, nie męczy tak podróż). Po długiej jeździe (nawet 700km) wysiadam z dobrym samopoczuciem, bez żadnego bólu pleców czy karku.
Tu mogliby się bardziej postarać. Silnik troszkę głośny jak jest zimny, ale to jeszcze ujdzie. najgorsze są uszczelki w oknach, słychać szum powietrza :/ Irytujące troszkę...
Ceny części - nie wiem, nic w nim jeszce nie robiłem oprócz wymiany płynów, filtrów itp. Zużycie paliwa: Miasto (dużo stoję w korkach) - 9l/100km Trasa - 4,8-5,2 l/100km Jetem bardzo zadowolony :))
Myślę, żę stosunek jakości do ceny jest zachowany na dobrym poziomie. Wykończenie wnętrza jest ciut gorsze od VW, naprawdę niewielka jest różnica.
Wymiana żarówki - 5min roboty i sam zrobiłem w garażu :)
Brak powaznych usterek (jak na razie).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

6,7