Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

badvit, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Sedan 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Najbardziej lubię swoim Mondziakiem pokonywać trasy, ponieważ jest jak na statku na spokojnym oceanie.
Przeniesienie napędu : Zacinająca się skrzynia przy zimnym silniku
Jestem bardzo zadowoloym użytkownikiem tego modelu. Jazda Fordem Mondeo MKIII z silnikiem 1.8 16V sprawia mi ogromną satysfakcję.
Silnik jest cichy, elastyczny i bez problemu osiąga żądane prędkości. Tak w mieście jak i na trasie jest wystarczająco silny aby móc w odpowiednim czasie przyspieszyć.
Co do skrzyni to mam kilka uwag, przede wszystkim zbyt daleko położone od siebie biegi. Drążek jest zbyt długi i aby zmienić bieg trzeba się namachać ale i do tego można się przyzwyczaić.
Rewelacyjnie wybiera nierówności, podczas jazdy w dłuższe trasy wręcz pływa niczym amerykański \"krążownik\".
Jak w każdym samochodzie koniecznością jest poznanie bryły auta aby móc widzieć wszystko. Sedan, którym jeżdżę nie cechuje się złą widocznością ani z boków ani z tyłu, nie mówiąc już o przodzie.
Zewnętrzny kształt pozytywnie wpływa na zmniejszenie oporów powietrza co powoduje niski hałas podczas jazdy.
Przestrzenią wewnątrz można się dzielić ze współpodróżującym i jeszcze zostanie, jest bardzo dużo miejsca, kierowca czuje się jak pilot Boeinga z mnóstwem przestrzeni wokół i dostęnymi w zasięgu ręki funkcjami. Często żałuję, że nie mogę usiąść z tyłu i rozkoszować się podróżą jako pasażer. Tylna kanapa jest tak wielka jak w domu, wystarczy tylko włączyć telewizor.
Wewnątrz samochodu jest cicho. Nawet przy prędkości powyżej 160 czy 180 km/h komfortowo można rozmawiać, słuchać muzyki bez większego zgłaśniania. To wszystko powoduje, że nawet nie jest odczuwalna większa prędkość samochodu.
Niestety, tutaj trzeba się poskarżyć iż spalanie w mieście to tragedia = nawet 11 l/100 km, w trasie zależnie od prędkości: przy 90km=6,8 l, 140km/h=8l, 160 km/h=9 l. a przy 200 km/h=10,5 l/100km. Oczywiście im wolniej tym mniejsze spalanie. Kiedyś testowałem spalanie w systemie emeryt, czyli powoli ruszałem powoli zwalniałem i przestrzegałem ograniczeń. Taka jazda w mieście pozwoliła mi osięgnąć wynik 9 l./100km. Tak więc żadna rewelacja ale przy tej masie i 125 konnym silniku nie ma się co dziwić. Wybór jest prosty albo wygodne i szybkie Mondeo albo mała i wolna Fiesta.
Duże, wygodne i przy tym za niewielkie pieniądze
Jak do tej pory nie wydałem ani grosza na naprawy ponieważ autko spisuje się pod względem bezawaryjności doskonale. Żadnych drobnych usterek nie pamiętam
Poważnych usterek również nie miałem w tym aucie. jedyną wadą do usunięcia jest zacinająca się skrzynia biegów. Czasami muszę powtarzać wbijanie biegu pierwszego lub wstecznego przy ruszeniu się autem z parkingu w danym dniu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,9