Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

Brzuch, 5 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Sedan 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Non stop coś piszczało, mimo wielu napraw i dobrych wyników na amortyzatorach
Układ elektryczny
Niby fajnie, dobrze się jeździło, komfortowo, ale ilość napraw, które przeprowadziłem i pieniądze, które na to wydałem nie przekładały się na satysfakcję.. około 430 zł miesięcznie na 37 miesięcy. Jeżeli miałbym kupować to auto ponownie to musiałbym zdecydowanie lepiej wybrać egzemplarz.
Powiedzmy, że ok. Aczkolwiek zamontowałem do niego gaz... Chyba największy błąd. Na gazie zdarzały się falowania obrotów. Po ostatniej wymianie wtrysków gaz było już ok ale wtedy odkryłem, że na benzynie w ogóle nie działa.
Przez 3 lata jak go miałem nic się nie działo. Bez luzów, sztywno i precyzyjnie zmieniała biegi. Na 32 tys km, które przejechałem nie zmieniłem nawet tam oleju.
Kierownica bardzo dobrze reagowała na zmiany kierunku jazdy, Jednak nawet po wymianie stabilizatora (na fabryczny). Kilkukrotnej wymianie jego łączników, wahaczy i już mówiąc kolokwialnie "połowy podwozia" cały czas piszczał na dziurach i nierównościach poprzecznych. Już zabrakło mi sił na remontowanie wszystkiego...
Raczej dobrze. Blacha ocynkowana, więc miałem bardzo malutkie jedno ognisko rdzy i przy szybie przedniej na dachu małe "purchle".
Duży sedan, bardzo dobrze. Jedyne co to lusterka mogły by być większe, ale przynajmniej są zgrabne.
Na krótkich odcinkach w mieście spalał nawet 14-15l gazu (przypomnę, silnik 1.8 125km) do tego jeszcze prawie 2 litry benzyny. Na autostradzie przy 120kmh niespełna 10l gazu.
To chyba jego największy autu. Climatronic bardzo fajnie rozdziela to gdzie powietrze ma lecieć (na pasażerów, nogi, czy wszystkimi otworami wentylacyjnymi)
Odsuwając na maksa fotel kierowcy mogłem się spokojnie wyciągnąć i odpocząć czekając gdzieś na trasie.
Powyżej 140-160kmh radzę włączyć radio ponieważ mocno słychać silnik
Zdecydowanie za duże jak na samochód w tej klasie.
Po prostu dobrze go nie sprawdziłem przed kupnem i trafiłem najgorszy możliwy egzemplarz... Dodatkowo zapłaciłem za niego jak z górnej półki.
Światła drogowe przestały działać, lampka w bagażniku, bagażnik otwierał się tylko z pilota czy od środka. Przycisk się zepsuł.
Dramat! Nie wiem, może po prostu na mnie trafiło ale wymieniłem połowę samochodu m.in sprzęgło, dwumas, wahacze, łożyska, klocki hamulcowe, kilkukrotnie łączniki stabilizatora, stabilizator na oryginalny fordowski, połowę układu klimatyzacji a i tak dobrze nie działała....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

10,7