Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

Antonio, 13 lat temu
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Sedan 2.0 145KM 107kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Przy zakupie nie brałem takiego auta nawet pod uwagę. Jednak zdecydowało to , że autko było jak nowe. Po 3 latach użytkowania jestem niesamowicie zadowolony z tego auta. Polecam niezdecydowanym wersję benzynową 2.0 tu się naprawdę nic nie dzieje. Tylko jeździć.
Świetny motorek, bardzo dynamiczny, naprawdę bez kompleksów wyprzedzam inne auta i tiry. Szczególnie powyżej 3500 obrótów czuć dynamikę tego auta. Żadnych usterek. Dodam, że silnik momentalnie sie nagrzewa nawet zimą.
Biegi wchodzą gładko nic dodać nic ująć.
Świetne wielowachaczowe zawieszenie. Trwałe jak na polskie drogi, a komfort jazdy rewelacja. Tym autem się płynie. Osobiście nazywam go tapczan bo odpoczywam w czasie jazdy.
Przód doskonale, tył bez zarzutu. Troszkę małe lusterka boczne, idzie się jednak przyzwyczaić.
Bez zarzutu. Nawet w 5 osób jedzie się bardzo komfortowo.
Tu szacunek dla Forda, bo auto z tym motorem jest ciche nawet na wysokich obrotach. Stojąc na światłach masz wrażenie, że silnik w ogóle nie pracuje. Zawieszenie też cichutkie
W mieście 8-10 litrów. 8 litrów udało mi się spalać wiosną lub jesienią, gdzie silnik nagrzewa się szybko i nie ma potrzeby jazdy z włączoną klimatyzacją. Zima lato to 10 litrów/100 km. Trasa średnio jeżdzę z V 120-140 km/h i tu w granicach 8,5, ale będąc na Litwie gdzie nie ma ruchu na drogach jadąc ze stałą V 110 km/h z włączoną klimą udało mi się zejść do 6,5l/100 km byłem w szoku.
Biorąc pod uwagę stosunek ceny do klasy auta, silnika i wyposażenia (8 posuszek, klimatronik, el.szyby, c zamek, el.lusterka, i inne cuda wianki) to śmiech na sali.
U mnie z tym autem nic się nie dzieje. Kupiłem zadbany egzemplarz z książką serwisową i udokumentowanym przebiegiem. 3 lata jeżdzę i nigdy mnie nie zawiodło.
Tylko jedno mi się nasuwa. Warto zapłacić trochę więcej za samochód z pewnych rąk z przejrzystą udokumentowana historią, a nic z tym autem się dziać nie będzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 145KM 107kW [l/100km]

8,7