Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

łukaszz, 12 lat temu
Silnik 2.0 TDCI 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Sedan 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : W zakrętach nie ma mocnych na niego. Oczywiście w klasie średniej:)
Karoseria : rdzawy nalot na dolnych rantach drzwi
Samochód sprowadzony z Niemiec przeze mnie po ciężkich 3 miesięcznych poszukiwaniach. Gdy znajomi się dowiedzieli ile za niego zapłaciłem to zaśmiali, że przepłaciłem kilka tyś w porównaniu z cenami polskimi. Niemieckie place z autami pokazały mi skąd sie biorą \"prawie nówki od dziadka\". a wracając do oceny autka. Spisuje się świetnie. Prowadzenie, bezpieczeństwo, komfort nawet na 18 calach potrafi zaskoczyć.
Nie ma na co narzekać. 115 KM w zupełności wystarcza do napędu jakby nie patrzeć ciężkiej budy.
Krótkie skok lewarka i działanie z lekkim oporem bardzo mi pasuje. Jedyną denerwującą rzeczą jak dla mnie jest krótka jedynka( skrzynia 5 biegowa). Choć jak zauważyłem większość samochodów z silnikiem diesla tak ma. Poza skrzynia jak dla mnie jest na piątkę z małym minusem.
Passat, avensis, accord itp wynalazki niech się chowają. Każdy zakręt w tym samochodzie staję się łagodny i łatwy. Mam u siebie 18 calowe felgi i przyznaję się, że komfort ucierpiał lecz w zamian otrzymałem niesamowitą przyczepność. Zawieszenie jest stosunkowo skomplikowane lecz jakakolwiek naprawa nie zrujnuje naszego portfela tak jak passat b5
Jako, że mam sedana to nie widzę końca bagażnika tak samo zresztą jest z przodem, ale to przypadłość nowoczesnych aut. Na boki widoczność jest wystarczająca.
jedna rzecz która mi przeszkadza jest brak regulacji podłokietnika z przodu. a tak poza tym jest na swoim miejscu.
chłodzi w lecie, grzeje w zimie czyli to czego oczekuje.
Miejsca nie brakuje. Mam 190 cm wzrostu i jak dla mnie ten samochód jest idealny. Dobranie idealnej pozycji za kierownicą dla mnie nie stanowi problemu i nawet wtedy za fotelem kierowcy jest zanadto. z tyłu trzy dorosłe osoby mają dosyć miejsca nawet na dłuższą podróż, a i z bagażem nie będzie problemu.
opony 225/40 r18 dają o sobie znać. a sam silnik jest cichy nawet podczas rozruchu.
i znowu 18 cali daje osobie znać przy dystrybutorze. Jazda w trasie do 120 km/h z przejazdami przez miasta i wsie wiąże się z spalaniem w okolicach 6,5l. W mieście na krótkich odcinkach od 8 do 9. W zimę na 16 da się uszczknąć tak ponad 0,5 litra na 100 km. dane na podstawie obliczeń z pod dystrybutora. komputer kantuje.
jest dobrze, a nawet bardzo dobrze
z drobiazgów to chyba 2 żarówki od podświetlenia licznika. tutaj mogę dorzucić chyba problem z rdzą która nęka mondeo. Lekki nalot można zaobserwować na dolnych rantach drzwi z przodu.
Po przejechaniu 5 tys po polskich drogach w samochodzie zaczęło huczeć. po wizycie u mechanika okazało się, że żywot prawego łożyska dobiega końca i potrzebna jest wymiana, lewe według mechanika miało jeszcze z 10 tyś przed sobą, lecz i ono zostało wymienione. Jakież było moje zaskoczenie jak dowiedziałem się, że łożysko jest zintegrowane z piasto, a piasta SKF kosztuje ok 350 za szt. od tego momentu z autem nie było najmniejszych problemów. Wymianie podlegały rzeczy eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 115KM 85kW [l/100km]

6,3