Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

Mig, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Sedan 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dziś auto uratowało mi życie. Wracałem wieczorem, droge znam bardzo dobrze, nsiestety pomyliłem zakręty. Wydawało mi się, że będzie lekki łuczek, a okazało się, że to bardo ostry zakręt. W dzień jeżdżę tam max 80km/h a niestety byłą noc i wpadłem tam z prędkością 120km/h. Auto zachowało się świetnie mimio mokrej nawierzchni. Wiem, moja wina. Mogło się to skończyć tragicznie, ponieważ traciłem już przyczepność na przednich kołach, ale mondeo wyciągnęło mnie z opresji i nie wpadłem w drzewo, ani na pole. Fakt, że auto już zaczynało się ślizgać nie jest pozytywnym zachowaniem, ale naprawdę jak na tak ostry zakręt to cód, że wróciłem w jednej części do domu.
Układ hamulcowy : Ręczny często przestaje działać jak należy.
Jak na seryjne, 16-sto letnie auto z mocą 90km samochód jest naprawdę super. Przez 4 lata użytkowania pozwolił mi zaoszczędzić pieniążki na zakup wersji 4 tego auta. To na pewno zasługa silnika, TDDI nie robi mi najmniejszych problemów. Naprawy były, ale na szczęście nigdy silnika. Nawet wersja sedan to duże auto rodzinne, przestrzeni dla kierowcy i pasażerów jest naprawdę dużo. Auto wygodne, fajnie się prowadzi. Niestety brakuje mocy, chociaż i tak świetnie dopracowane biegi pozwalają na dynamiczne wyprzedzanie i w miarę oszczędną jazdę. Niestety moja specyfika jazdy nie pozwala na spalanie mniejsze niż 7l przy odcinkach max 50km w jedną stronę. Bez względu na to czy to miasto, czy trasa, czy nawet jak ciągnę przyczepkę.
Fajny, bez problemowy silnik. Niestety słaby, mocniejsze wersje na pewno mniej palą przy dynamicznej jeździe. Awarii silnika przez 4 lata nie miałem. Jedynie były naprawy osprzętu: dwumasa, rozrusznik, alternator i koło pasowe - być może źle nazwałem tą część. Na blacie 256tys km. Ale trzeba doliczyć minimum 160tys. Tyle znajomy w komisie mówił, że cofnął licznik. O dziwo silnik nie bierze oleju, 5,5l wlane i spuszczone. Najgorsza jest moc, 90km nie wystarcza na tak duże auto, ale nadrabia trochę ustawieniem skrzyni. Na 5 biegu przy 3tys obrotów śmiga już około 160km/h, gdzie w innych autach zauważyłem, że silnik głośno wyje i jedzie około 120km/h.
Naprawdę super. Nic złego się nie dzieje, jedynie by wrzucić piątkę, moja kobieta stwierdziła, że trzeba mieć trochę siły. Ja nic takiego nie zauważyłem, ale być może jest to przyzwyczajenie do auta i jakiś nieświadomie wyrobiny patent techniczny. Głównie ja nim jeżdżę, moja kobieta rzadko ale też jest generalnie zadowolona z auta.
Tutaj mogę powiedzieć coś więcej. Auto naprawdę godne polecenia. W zakrętach trzyma się świetnie. Praktycznie nie zwalniam, jeżdżę dużo szybciej niż większość społeczeństwa i jestem bardzo zadowolony z tego jak auto trzyma się drogi. Na dziurach, czy nierównościach spisuje się znakomicie. Niestety przy mojej jeździe i stanie nawierzchni naszych drog, po 4 latach zawieszenie całe do zrobienia.. nie polecam rozwijać prędkości większych niż 140km/h jeśli zależy nam na zawieszeniu, mówię tu oczywiście o zwykłych drogach.
Karoseria niestety jest tym elementem gdzie mogę powiedzieć 'coś za coś'. Korozją drzwi pierwszych wydań niestety jest prawdziwa. Mimo zabezpieczenia ich przeź lakiernika, korozja się pokazała u dołu i zaraża progi.
Widoczność naprawdę bardzo dobra. Szeroka szyba przednia, dobry profil słupków pomaga gdy trzeba się rozejrzeć
Niestety jest paliwożerny, ale to nie jego wina tylko tego jak jeżdżę. Wydatków nie ma zbyt dużo, ale jak już się trafią to niestety kosztują nie mało.
Klimatyzacja super. Odgrzybiam sam po każdej zimie kupując preparaty w sprayu lub tak zwane granaty. Nic więcej przy niej nie robię, a jak się zapomnę to przednia szyba potrafiła przymarznąć od używania ręcznej klimatyzacji.
Tu jest luksus, naprawdę auto duże nie tylko z zewnątrz.
Niby fajne, ale gdy gumy zaczną kruszeć 120km/h oznacza duże szumy w środku.
Ciężko mi się tu wypowiedzieć, ponieważ mam ciężką nogę.. jedynie raz w życiu spalanie wynosiło 4,8l na 100km. Ale jechałem max 80km/h
Niektóre części mają cenę jak z kosmosu.
Nic większego raczej nie powinno się stać.
Dwumasa, rozrusznik, alternator.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 90KM 66kW [l/100km]