Lista ocen Ford Mondeo III Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW 2003-2007 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wiktorro25
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
Silnik jest elastyczny(360 NM) i turbo dziura nie jest tak wyczuwalna bo ciągnie już od 1750 obr/min. Aczkolwiek miałem okazje jeździć nowym passatem 2.0 tdi 140 km i wydawał mi się bardziej elastyczny. Może to zasługa silników TDI, które są bardziej dynamiczne? Na pewno passat jest lepiej wyciszony. tam w ogóle nie słychać silnika. I podstawowa zaleta-nie ma FAP/DPF. Wszystkie już teraz silniki diesla mają, nawet 90 konne HDI, więc jest to...
~Super auto
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
Dynamiczny A aczkolwiek kopyto mam ciężkie i producent przesadził z 8.7 ja za pomocą programu do testów chciałem 8.3. Moc do pojemności tez ford niezaszalał, mógł przynajmniej dać 200. Aczkolwiek jak mówią właściciele tego silnika w innych modelach to wół roboczy. Lejesz i jeździsz oczywiście paliwo Premium typu lotos dynamić czy shell v-power. Sprawa wyciszenia to sprawa dyskusyjna sądzę że ford zapomniał o tym do 120 jest ok ale przy 200...
~Andrzej W
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
Jest to moje drugie Mondeo (2.2TDCI). Poprzednie (turbodiesel o pojemności 2,0 l) zostało skradzione po półrocznej eksploatacji, z przebiegiem ok. 11 tyś. km. Różnica na korzyść silnika 2,2 jest znaczna ! Przede wszystkim przestałem gasić auto przy ruszaniu - problemu tego nie opanowałem przy poprzednim aucie (2.0TCDI) praktycznie do końca jego eksploatacji (było to moje 7 auto i nigdy nie miałem takich problemów !). Silnik 2,2 przyśpiesza...
~granaux
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
nieprawdopodownie elastyczny, bardzo duża różnica w porównaniu do TDCi 130 KM. Różnica w elastyczności 60-100 km/h i 80-120 km/h około 2 sekund. Dla mnie bomba. Aż szkoda że nowe Mondeo nie będzie mieć tego silnika. Być może wprowadzą 2,7 V6 HDi? Jeśli ktoś się w tej chwili waha pomiędzy 2,0 i 2,2 TDCi - polecam z własnego doświadczenia zdecydowanie 2,2.
~Tnalag
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
czasem jak zimny to trochę klekota, ale w porównaniu do 2.0D to nie ma o czym mowić, jak dosiadlem maszynik po przesiadce z 2.0 pierwszy raz na jezdzie probnej (akurat był ciepły) to ogólne wrazenia akustyczne jakbym jechał benzyną!!!
~VITO
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
Do 180.000 tysięcy po prostu prefekcja. Teraz rozpoczyna się nierówna praca ale tylko w określonym zakresie temperatur - gdy silnik jest zimny OK ale głośno, rozgrzany super, ciepły - drgania
~luki
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
cos wspanialego,super elastycznosc od 1600obr ciagnie tak samo do konca,niejeden sie zdziwil na swiatlach jak zostal z tylu.
~Michal
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
Silnik super,wciska w fotel.To moj pierwszy disel wiec moze dlatego takie wrazenia ale wydaje mi sie ze to doskonala oferta.
~boxter007@op.pl
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
silnik ŻYLETA. Niewiem jak w normalnym ale u mnie 7,5 do 100km/h ( mierzone nawigacją)
~Tomek
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
silnic na wyższych obotach robi się głośny, niesamowita elastyczność i moc już od 1500 obrotów - masakra
Ford Mondeo III Sedan