Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

robsonik67, 9 lat temu
Silnik 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Ford Mondeo IV Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : cichy,mocny-podobno zamapowany do prawie 180kM -jest naprawdę żwawy i łatwo przyspiesza ,oszczędny jak na masę pojazdu i moc ,duży moment obrotowy daje pewnośc przy wyprzedzaniu-na 4 biegu rośnie do prawie 270Nm
wygodny,pojemny-bagażnik zmieści 3 trupy! ,dobrze wyposażony,ładny ale przede wszystkim cichy-naprawdę cichutko w nim a jeżdżę nim po autostradach dość często w okolicy 200km/h
kręci od dołu ,jest elastyczny i cichy-na jałowym ledwie słyszalny. kiedy chcę przydusić to jest czym-240Nm to naprawdę nieźle ,ogólnie -mały ale mocny!
biegi wchodzą bez oporów i tak jak lubię czyli krótkie skoki lewarka.mogę ocenić ,że jest precyzyjna choć pewnie można by coś poprawić-ostatecznie jednak nie jest to wyścigówka
jak dla mnie rewelacja-nie za twardy a doskonale trzyma się drogi ,co jest najważniejsze.kilkakrotnie sprawdziłem zachowanie w różnych warunkach pogodowych przy dużych prędkościach-można czuć się pewnie!
jest duży więc momentami na ciasnym parkingu lub w zaułkach wąskich ulic muszę uważać,przy cofaniu też-przydałoby się jakieś wsparcie-czujniki albo kamera. lusterka dobrze spełniają swoją rolę
wszystko dobrze położone pod ręką i łatwo dostępne-radio,lusterka,otwieranie okien,hamulec ,gałka zmiany biegów.przydatny gadżet-schowek na okulary w podsufitce.poza tym dość spory schowek w podłokietniku
bez zarzutu-jesienna wilgoć czy mrozy łatwo usunąć i to dość szybko-układ jest wydajny:przycisk 'max' i klima wraz z podgrzewaniem wszystkiego w ruchu.patent Forda-podgrzewana przednia szyba to rewelacja!
jest po prostu świetny-4 osoby mają dobre warunki do podróży-podłokietnik również z tyłu,na nogi pasażerów na pewno wystarczy a dla 2 osób to wypas auto.
rewelacja! cichy po prostu-do 200km/h a przy polskiej autostradowej nie ma nic lepszego w tej klasie.jeździłem VWPassatem i byłem zaskoczony na minus...
spalanie mogłoby być niższe gdybym jeździł spokojniej ale i tak nie jest przecież wysokie-ok.8litrów.przeglądy może też nie są najtańsze,wydaje się całkiem znośnie-przed zakupem obawiałem się że przy tej klasie będzie drożej
kupując z dużą zniżką uważam ,że trafiłem okazję, natomiast cennikowo i tak nie byłoby bardzo drogo w porównaniu w tej klasie. jak do tej pory nic nie skrzypi ani nie odłazi
nie mam żadnych-widocznie ostatnie chwile fabryki w belgii nie oznaczały pogorszenia jakości.drobne zarysowania -wyłącznie z mojej winy. poza tym kuna nadżarła gąbkę na przewodzie-ale tylko kawałek ,beż wpływu na cokolwiek
w ogóle! i oby tak do 400-500tys.km podobno na taki przebieg przygotowany jest silnik.reszta-może też wytrzyma bez sensacji?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]

6,8