Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

WIENCZYSŁAW NIESZCZEGÓLNY, 10 lat temu
Silnik 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Rok produkcji 2007
Ford Mondeo IV Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW od 2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Auto bardzo szybko uzyskuje predkosc 180km/h i nie czuje sie tego.Równoczesnie mozna na 3 biegu zjezdzic całe miasto.Bardzo elastyczny. Jak ktos sie zastanawia czy diesla czy 2,5l na turbinie to niech bierze benzyne bo diesle sa bardzo wyeksploatowane i pózniej z nimi kłopot.No i wrazenia z jazdy - BEZCENNE!
Mondeo 220KM w benzynie to auto, które jest idealne dla rodziny w małym mieście.Nie mam w nim gazu ale dzieki temu ze mało jezdzę auto nie jest az trak kosztowne jakby mogło sie wydawać. Teraz w zimie 2013r. pali mi 13 litrów na miescie.Trasa to przy spokojnej jezdzie 7,5 litra. Niezle prawda jak na 220 kucy.Auto radzi sobie na drodze z kazdym dieslem nawet tym bardzo mocnym 170 km. Passaty zostają w tyle. Dużo przyjemności w jezdzie z tym silnikiem.Naprawdę nie warto sknerzyć na diesle i wyliczac ile spali.To Mondeo spali troche wiecej ale da duzo wiecej przyjemności.No i na liczniku nie ma tyle nabiegane co diesle.Ja przejeżdżam do 10 tyś km rocznie.
220 km Silnik jest rewelacyjny. Zapas mocy jest w każdej sytuacji na drodze - przyjemnie.
VW ma lepsze skrzynie bo skoki są krótsze ale tutaj też nie jest żle.Na trójce spokojnie 150km/h a jak trzeba to i 30km/h.
Układ jezdny bardzo dobry jak na limuzyne.Jest optymalny.
Jest ok.Auto mozna na pewno nazwac komfortowym ale jezdzilem uz nowym focusem.Tam wydaje mi sie ze jest lepiej pomimo ze auto jest kompactem.
Nic dodać nic ująć.
Wiadomo benzyna - nagrzewa sie bardzo szybko.Klima dwustrefowa działa bez zarzutu.
Auto jest bardzo duze w środku. Ja mam tylko jedno ale.Chodzi mi o pozycje za kierownicą.Ja lubie jak siedzi sie dosyc nisko i mogę poczuć sie w aucie bardziej schowany niz wystawiony. W Mondeo nie mogę się tak poczuć ponieważ najniższa pozycja nie daje mi pełnego komfortu - jestem i tak za wysoko. Ale jak powiedziałem jest to limuzyna a nie jakaś sportowizna.
Auto bardzo ciche.Jak stoisz przy nim to 5 cylindrów prawie niesłyszalne.Czasami nie wiem w ogóle czy jest włączony silnik.Troszke go słychac przy 180km/h.
13 w miescie 7,5-8,5 trasa.W miescie delikatnie trzeba sie obchodzic z gazem bo moze byc spokojnie wiecej.
Auto bardzo duże.Komfortowe,ciche i piekielnie mocne.Można je kupić za ok.35 tyś zł. Mój egzemplarz to auto z polskiego salonu.Wiem co mam.
Nie wiem.Za krótko go mam zeby cos powiedziec.Na razie jest ok.
Nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW [l/100km]