Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Paweł 1971, 9 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Samochód kupiłem przy przebiegu 170 tyś km. Teraz ma na liczniku 280 tyś km i jestem bardzo zadowolony. Oprócz zwykłych wymian przy eksploatacji nie inwestowałem w niego nic.Założyłem tylko czujniki cofania. Miałem wcześniej Forda 2003, potem Toyotę Avensis i Opla Vectrę. 3 lata temu wróciłem do Forda Mondeo 2008 i nie zamienił bym tego samochodu na inny (szczególnie poprzedniki Avensis, czy Vectrę). Ogromną zaletą Mondeo IV jest szeroki rozstaw osi, dzięki któremu jeździ się bezpiecznie i można spokojnie wchodzić w zakręty jak ,,na szynach". Wyposażenie jest świetne, standardem jest klimatronik, sterowanie z kierownicy radiem, wszystkie szyby odsuwane elektrycznie itd. Pojemność bagażnika to 500 litrów (pakujemy się 5 osobową rodziną i jedziemy komfortowo w długie trasy). Miejsca dla kierowcy i pasażera jest pod dostatkiem, siedzenia są wygodne. Duży podłokietnik, który jest bardzo pojemny naprawdę pomaga w długich trasach. Miejsca z tyłu jest pod dostatkiem i trzy osoby jadące z tyłu na trasie 300 km nie narzekały i były zadowolone z trasy i wygody jazdy. Spalanie na autostradzie ze stałą prędkością 140 km/h to 5.5 litra (zalewam od korka do korka). Spalanie w mieście to ok 7 litrów. Ja jestem z tego bardzo zadowolony. Wyprzedzając samochody czuję się bezpiecznie i nie boję się o pasażerów za których odpowiadam, bo przyspieszenie jest świetne. Ogromną zaletą samochodu z silnikiem 1.8 TDCI 125 km jest brak filtra cząsteczek stałych. Kolejna świetna sprawa to sześciobiegowa skrzynia, wrzucając w trasie szósty bieg przyjemnie spada spalanie. Dzięki temu samochód jest bardzo ekonomiczny. Polecam Forda Mondeo IV 1.8 125 km TDCI osobą które preferują duże i wygodne , mało usterkowe i oszczędne samochody.
Inne

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]