Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

truno, 5 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Mondeo IV Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Po 9 latach użytkowania i przejechaniu ok. 105 tyś km sprzedałem swojego Forda. Mimo nie najlepszej opinii na poczatku i kilku usterkach w czasie gwarancji samochód ostatecznie oceniam bardzo dobrze. Jeździł bezawaryjnie. W czasie eksploatacji wymieniłem tłumik tarcze hamulcowe i klocki przód i tył. Wszystko po przejechaniu ok 60 tyś km. Zdarzyła się jedna usterka która objawiła się zapalaniem kontrolki ABS i ESP. Zdarzało się to po przekroczeniu 120 km. Samochód wchodził w tryb awaryjny. Po ponownym uruchomieniu wszystko wracało do normy. Usterka została usunięta w zwykłym warsztacie w ciągu kilku godzin i nie pojawiła się więcej. Samochód nie miał żadnych śladów korozji, zawieszenie było w bardzo dobrej kondycji. Ktoś tu pisal że zepsuło mu się w zasadzie wszystko, koło dwumasowe, zawieszenie, amortyzatory. Ludzie kupują powypadkowe samochody z cofniętym licznikiem i potem dziwią się że się wszystko psuje. Samochód sprzedałem za dobre pieniądze, pierwszemu klientowi który mam nadzieję jeszcze nim pojeździ bez problemów. Na wszystkie naprawy miałem faktury z wpisanym przebiegiem, polisy ubezpieczeniowe z wpisanymi kilometrami więc nie było żadnych wątpliwości.
Zaletą silnika jest brak DPF i niskie spalanie.
Skrzynia biegów nie najlepsza w mieście
Bardzo dobry i komfortowy.
Bez korozji oceniam bardzo dobrze. Podgrzewana przednia szyba to bardzo dobra rzecz jak się parkuje na ulicy.
przydają się czujniki cofania. Poza tym widoczność dobra
wszystko na swoim miejscu.
Bardzo dobra klimatyzacja. Ogrzewanie słabo ale to disel
Bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, ogromny bagażnik
W czasie eksploatacji myślałem że jest cicho ale jak przesiadłem się do nowego KIA Sportage, z silnikiem benzynowym to zmieniłem zdanie
Bardzo niskie koszty. niskie spalanie. Tanie i dostępne części
Jakość dobra. Troche skrzypiały plastiki
Bezawaryjny, jedna usterka
W trakcie gwarancji naprawa wtrysku. Kopot z uznanie usterki w jednym serwisie. W innym naprawili bez problemu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]

6,2