Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

wes, 9 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy i oszczędny a przy tym trwały co w dzisiejszych dieslach nie jest takie oczywiste.
Układ elektryczny : Wiązka w drzwiach-usunięta w ramach gwarancji
Auto mam od nowości. Odebrane we wrześniu 2007 wersja Titanium w kolorze Panter Black. W tamtym czasie przykuwało uwagę na drodze. Dziś po przejechaniu 280 000 km mogę powiedzieć,że to był bardzo dobry wybór modelu i marki. Wcześniej miałem też mondeo MK I i to też był dobry,ale kupiony jako używany i jak to w aucie z rynku wtórnego... Ale nie o tym. Auto przeszło 4 usterki tzw. fabryczne gwarancyjne. Pierwsza to wymiana wiązki w drzwiach kierowcy (problem z zamknięciem szyb)- wymieniono bez problemów. Druga usterka to wymiana przedniej szyby -"rozwarstwiła się". Trzecia to wymiana tylnej szyby ( tu jest ciekawiej bo w 2008 roku wprowadzono rynienki przy uszczelce tak aby nie spływała woda do bagażnika po otwarciu klapy) - wymieniono więc szybę wraz z uszczelką. Czwarta usterka to wymiana reflektora biksenonowego ze względu na zabrudzenie. I to koniec usterek spowodowanych błędami producenta. Czy to dużo - uważam,że nie. Dziś chłodno patrze na auto i sądzę,że opinia jest obiektywna. Trwałość: 200 000 km wymiana amortyzatorów ze względu na komfort prowadzenia (miałem sprzedać auto a zostało do dziś). 210 000 km padły końcówki drążków kierowniczych. 260 000 km padły drążki kierownicze i rozrusznik dokonał żywota (zregenerowałem), wymieniłem też łączniki stabilizatora tył oraz wahacze wleczone i ustalające. 278 000 km wymiana koła dwumasowego (zestaw kompletny Sachsa jako alternatywa dla oryginału). Na dzień dzisiejszy korozji brak i kilka rys na lakierze.
No cóż to silnik PSA wtrysk piezo z Siemensa. W silniku wymieniałem tylko raz zawory pietburga do sterowania EGR i turbiną. Filtr DPF dalej w aucie i nie ma z nim problemów. Cały układ wydechowy w oryginale. W silniku wymienione kompletne sprzęgło z dwumasą oraz simering na wale korbowym. Układ wtryskowy pracuje głośniej ale nie ma problemów.
Bez uwag. Prowadzenie w dalszym ciągu pewne.
Cóż prowadzę to auto od 7 lat i dalej mam z tego przyjemność. Daje poczucie bezpieczeństwa.
Jest ok.
Dobrze. Doskonale to chyba za dużo. Aby napisać doskonale musiałbym zjeździć wiele aut w tej klasie aby móc obiektywnie to ocenić.
Ok.
Bardzo przestronne auto z dużym bagażnikiem. 5 drzwiowe nadwozie jest bardzo funkcjonalne.
jest dobrze.
Jest dobrze koszty utrzymania na pewno mniejsze niż Hondy Accord.
Trudno znaleźć tak dużo za tak nie wiele.
Fotel kierowcy czasem skrzypi i osłony termiczne nad układem wydechowym nie należą do wiecznych niestety. W tym przypadku mondeo MK I sprawiało lepsze wrażenie.
Wiązka w drzwiach unieruchomiła auto ale to na początku eksploatacji. Do dziś spokój.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW [l/100km]

6,7