Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi (127) - Widoczność

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~Pawel_90
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Konia z rzędem temu, dla którego widoczność w mondeo jest niewystarczająca! Ogromna szyba czołowa (mówmy o kombi, nie porównujmy do S-maxa), duża szyba tylna (o wiele większa niż w Insignii czy Accordzie), nieco mniejsze szyby boczne, które jednak nie wpływają na pogorszenie widoczności. Żona opanowała parkowanie "na styk" jedynie przy użyciu czujników, gdyż kamery cofania nie posiadam. Stwierdziła że lepiej się jeździ większym Mondeo, niż...
~Zibi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Lusterka są dobre, widoczność do tyłu nie jest idealna, ale Janie widzę problemów w tirze, którym jeżdżę więc raczej nie jestem idealnym recenzentem w tej kwestii, ogólnie jest ok, ale samochód ma swoje gabaryty, siedząc w środku zapadamy się jakby w bezmiernej przestrzeni auta, szczególnie na max opuszczonym fotelu, przez co może być trochę trudno oceniać odległości, ale ja tak lubie
~Toom
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Nie jest źle, czujniki cofania pomagają. To duże i długie auto. Kombi chyba lepiej parkować niż hackbacka. To bardziej kanciaste wszystko i widać tył. Co do widoczności z przodu, to super. Przydałyby się mocniejsze światła xenony, moje słabe żarówki, które lubią się przepalać. Klosze czernieją, koniecznie używać żarówek postojowych z filtrem UV.
~kris
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
auto jest duże i czujniki parkowania bardzo się przydają, nie wyobrażam sobie parkowania w mieście bez nich, generalnie do przodu dla mnie bardzo dobrze, do tyłu jak cofałem zdarzyło mi się dwa razy, że w ostatniej chwili hamowałem bo nie widziałem pieszego... pytanie na ile to moja wina a na ile osoby która wchodzi wprost pod cofające auto...
~grafmarr
Kombi 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Wszystkie nadwozia kombi mają problem z widocznością do tyłu. To moje 3 auto z takim nadwoziem i trzeba przyznać, że w poprzednim Focusie widoczność do tyłu była lepsza. W Mondeo kombi niezbędne są czujniki parkowania, a i nie zaszkodzi mieć kamerę cofania. Używam obu i trzeba powiedzieć, że to znacznie ułatwia manewrowanie w ciasnych miejscach.
~StaW
Kombi 2.2 TDCi 175KM 129kW
W porównaniu do obecnych standardów całkiem nieźle. Parkując przodem dobrze widać maskę (w Oplu to masakra, nic nie widać i ciągle trzeba uważać, żeby nie przywalić przodem), a widoczność w innych kierunkach też jest ok (w porównaniu do Hyundaya i40 super - bo w nim to zupełnie nic nie widać przez te maleńkie okienka).
~elmec@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
gdyby nie czujniki z przodu i z tyłu byłoby ciężko z parkowaniem w ciasnym mieście jednak czujniki parkowania gdy zamarzną, lub mocniej się ubrudzą odmawiają posłuszeństwa no i wtedy zaczyna się problem... ogrzewanie przedniej szyby przestaje przeszkadzać po krótkim okresie adaptacji do nowych warunków widoczności
~V8power
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
Do przodu dobrze, na boki świetnie, a do tyłu czujesz się jakbyś patrzył przez tunel. Jak już się oswoi z autem parkowanie nie sprawia najmniejszego problemu. Nie posiadam czujników parkowania, bo tak naprawdę są przy mondeo zbędne. Bardzo łatwo wyczuć w nim odległości od słupków itd.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Kombi
9,6
11,6
~Maciej Pytlik
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Miejsca jest bardzo dużo , widocznosc troche przy slupku przednim ograniczona momentami ale da sie przeżyć . Słynna fordowska podgrzewana szyba przednia sprawdza sie znakomicie. Lusterka są duże i wyrazne widac w nich wystarczająco dużo zarówno jak i w tylnej szybie , pomimo ze mam przyciemnione szyby .
Ford Mondeo IV Kombi