Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

topjes, 14 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Kombi 1.6 Duratec 120KM 88kW od 2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Przyjemność z jazdy (trzymanie się drogi).
Karoseria : Często niedomykająca się tylna klapa
Przeniesienie napędu : Odkształacją się często felgi
Świetna przyjemność z jazdy i gigantyczna ilość miejsca. To podstawowe atuty sprawiające ogromną frajdę. ALE - fatalnej jakości plastiki (np. przy lusterkach w podsufitce), bardzo kiepskie siedzenia w podstawowej wersji, problemy z domykaniem klapy, lejąca się na okno kierowcy woda, problemy z felgami, bardzo głośny silnik, kiepskie spalanie - to wszystko psuje wrażenie.
Niestety silnik 1.6 125 KM to nieporozumienie. Głośny, żre paliwo jak smok (średnio 10l/100, na autostradzie 12-15 l/100). Bez zachwytu.
Skrzynia chodzi bardzo dobrze. Nie rozumiem jednak dlaczego zabrakło w tym aucie 6-ego biegu?
REWELACJA! To auto płynie. Największy atut tego samochodu. Jazda to poezja. Tłumi świetnie nierówności, jest bardzo stabilny, nie buja, nie ma się poczucia jechania w beczce (jak w passacie). Dla mnie ideał.
Większość przycisków jest tam gdzie być powinna. Drażni tylko mała funkcjonalność sterowania radiem (nie mogę zmienić np na kolejną zapisaną stację radia). Gniazdo zapalniczki umieszczone w złym miejscu. Bardzo niewygodne fotele w standardowej wersji! Za krótkie, za małe i ma się wrażenie, żę się z nich wypada.
Dużym plusem jest podgrzewana przednia szyba. Samo ogrzewanie jak to ogrzewanie - mam wrażenie jednak, że przy podgrzewaniu w chłodne dni za bardzo dmucha gorącym powietrzem - ja bym ręcznie trochę bardziej stopniował to podgrzewanie.
A380 wśród samochodów klasy D - po prostu jeżdząca szafa :) Można tym autem przewieźć wszystko - mi się dwie duże komody zmieściły na raz do środka + jakieś fotele i inne duperele! :-)
Kiepskie. Auto nie jest specjalnie wyciszone, a do tego dochodzi bardzo głośny silnik (bo przy np 160kmh ma się ok. 5000 obrotów!!!). Poza tym, żeby jakoś tym silnikiem przyspieszać trzeba go kręcić od 5000 do 6400 obrotów - dlatego jest bardzo głośno.
Średnio 10l/100 z silnia 1.6? To za dużo jak na mój gust. Przy 150kmh robi się ok 13-14l/100. Przy 170-180kmh robi się ok 16-18l/100! Ceny przeglądów spoko.
Lepiej za połowę tych pieniędzy kupić kilkuletnie mondeo III (jeździłem) w lepszej wersji wyposażenia - wrażenia z jazdy niemal identyczne, a kasa w kieszeni pozostaje...
Po roku jest ok. Aczkolwiek mam problem z domykaniem się tylnej klapy od kombi. DUŻY MINUS - przy deszczu lub spryskiwaniu przedniej szyby, niestety zamażemy sobie wodą/płynem całą szybę boczną od kierowcy. Wygląda to fatalnie!!!
3 felgi były już wymieniane bo się pogięły!!! Ostatnio na wymianie opon znowu się okazało, że ponownie są pogięte felgi. Co oni za felgi tam montują? Skrzypi mi coś w tylnym amortyzatorze - do dziś nic nie znaleziono. Miałem fabrycznie źle wyważone koła (sic!). No trochę tego jest.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 120KM 88kW [l/100km]

9,3