Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

Marian, 10 lat temu
Silnik 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Ford Mondeo IV Kombi 1.6 EcoBoost 160KM 118kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjny! Zawsze chętny do reakcji, ciągnie w każdym zakresie obrotów, a przy tym spala zadowalające ilości benzynki.
Jestem bardzo zadowolony z auta. Jest potężne, zapewnia bardzo wysoki komfort podróżowania, daje dużo radości z prowadzenia, potrafi przewieść sporo ładunku! Silnik jest rewelacyjny, jestem fanem wolnossących motorów benzynowych ze względu na ich bezproblemową obsługę, ale po przejechaniu kilku tyś kilometrów moim ecoboost\'em nie wyobrażam sobie posiadania auta bez turbo. Silnik ma nie samowite osiągi jak na swoją pojemność i masę auta!
Największym atutem auta jest jego serce! Silnik pracuje z wysoką kulturą, nawet przy autostradowych prędkościach panuje cisza w aucie. Turbo robi swoje, elastyczność genialna. Wyprzedzanie nie stanowi problemu. Autko ciągnie od 1800 do końca zakresu obrotowego bardzo równo - nie łapie zadyszki.
Skrzynia bez zastrzeżeń. Płynna zmiana biegów, bardzo przyjemny krótki skok lewarka.
Rewelacja! Autko mam na 17-ach i jeździ jak przyklejone! Często jeżdżę szutrami o słabej jakości i w takich warunkach zawieszenie też się sprawdza - komfort na dobrym poziomie. Natomiast na asfaltach rewelacja!
W wersji kombi widoczność oceniam bardzo dobrze, jak na potężne gabaryty auta parkowanie nie stanowi wielkiego wyzwania. Dodam, że w mojej wersji występują czujniki przód, tył, ale i z wyłączeniem pomocników można auto zaparkować!
Wszystko na swoim miejscu.
Uważam, że system wentylacji działa naprawdę wydajnie i radzi sobie bądź co bądź ze sporą kubaturą autka na dobrym poziomie.
Wielkie auto - bardzo wysoki komfort podróżowania na każdym miejscu.
Z tym silnikiem w aucie można szeptać przy 140km/h i pasażer zrozumie każde słowo.
1600kg, 1.6l benzynowy (160M) A spalanie mile zaskakuje od 6,7l/100km w trasie po 9,0l/100km w trasie - wszystko zależy od wykorzystania turbo! Ale przeciętnie 7,5l/100km w trasie uważam za bardzo dobry wynik! Miastko 9,5-10,5l/100km - jestem zadowolony.
Mam dość bogatą wersję z nowoczesnym silnikiem i zapłaciłem za nią bardzo przyzwoite pieniążki. Uważam, że za te pieniądze nie kupił bym nic lepszego w tej klasie.
Świeże autko - nie ma o czym pisać. I oby nigdy nie było!
Świeże autko - nie ma o czym pisać. I oby nigdy nie było!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]

7,8