Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

siara, 9 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : osiagi naprawde super ale juz mysle o CHIPIE
Posiadam wersje ST czyli wyrozniam sie z tlumu:P Dostatki zewnetrzne i wewnetrze w wersji ST robia z Mondka calkiem inne auto:)
Poki co jestem zaskoczony na mega plusssssss :) od zawsze jezdzilem benzyna + LPG lecz z zakupu tych nowszych samochodow jest problem z LPG bo praktycznie wszystko ma bezposredni wtrysk. Moj odwieczny mechanik doradzil mi wlasnie aby szukac MK4 2.0tdci wlasnie ze wzgledu na silnik. Auto uzytkuje moja zona pali na dotyk zero problemow z DPF.
Bardzo precyzyjna, wszytko oki.
Jak na FORDa przystalo zjada zakret jak pociag na szynach (mam fabrycznie zestrojone zawieszenie na sportowe alu 20") w porownaniu do passata b5fl zero przechylow w zakretach.
wreszcie mega duze boczne lusterka z mega widocznoscia do tego wszystkie 3 lusterka wsteczne fotochrom, czego chciec wiecej...
wszystko na swoim miejscu
Zona jezdzi na zalaczonej klimie przez caly rok wiec nie ma zadnych problemow z wentylacja, ogrzewanie-dodtakowa elektryczna nagrzewnica po kilku sekundach z nawiewow mamy juz cieple powietrze.
bardzo dobrze
wiadomo po przesiadce z PB po wielu latach uzytkowania PB trzeba sie przyzwyczaic ale jestem bardzo milo zaskoczony na + :) Silnik pieknie mruczy.
koszty spalania praktycznie takie same za 100km jak na LPG
zaplacilem duzo wiecej za swoj rocznik niz inne modele ale wydaje mi sie ze za pakiet ST bylo warto, okaze sie po czasie...
jak na razie spalil sie zarnik od ksenona
zero poki co i zeby tak zostalo

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW [l/100km]

6,6