Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

Tomek, 3 lata temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2013
Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dużo miejsca
Zawieszenie : Komfortowo
Inne : Praktycznie nic
Auto bardzo obszerne, miejsca dla wszystkich podróżujących ogrom plus wielki bagażnik. Co mnie pozytywnie zaskoczyło, bezawaryjnosc. Przy 200000 km jedna rola napinajaca pasek osprzetu, przy 240000 km jedna końcówka drazka kierowniczego i manszeta przegubu napędowego. Poza tym tylko oleje, filtry, hamulce, opony no i oczywiście paliwo. Na minus niestety wyciszenie mogło by być trochę lepsze, nie ma tragedii ale znam wiele aut w których jest sporo ciszej. I jeszcze jakość wnętrza, tak średnio, jest kilka niedoróbek, a najlepszy przykład to półka w bagażniku, rozwarswia się.
Jest ok, mocy jest w sam raz spalanie 7-8 litrów. Moja żona schodziła poniżej 7
6-cio biegowy PowerSchift. Chciałem automat a dużo naczytałam się o awaryjnosci DSG więc Passat odpadał. Po zakupie czytałem że i te skrzynie klekaja a w odróżnieniu od DSG nikt nie chce ich naprawiać ale na szczęście u mnie nic się nie działo. Przy 180000 km wymieniałam olej.
Jest ok. Komfortowo. Jeżdżę dosyć szybko a nie miałem jakiś niebezpiecznych sytuacji. Bardzo trwałe
Dla mnie ładne auto. Miejsca bardzo dużo. Więcej jakości i było by super
Bez zastrzeżeń. Ja niestety miałem przyciemniane szyby i do tyłu było trochę gorzej ale sprawę ratowaly czujniki parkowania
Obsługa nawigacji na dotykowy ekranie trochę za wolna, czasy to irytowało. Do tego pokryła do regulacji temperatury za małe, za śliskie
Ogrzewanie dobre. Podgrzewania foteli super. Klima przy 30'C słabo dawała radę
Dla każdego dużo dobrego
Zastanawiałem się nad oddaniem auta do warsztatu celem dolozena wygluszenia ale nie znalazłem w mojej okolicy nikogo kto się tym zajmuje więc już tak zostało. Trochę za głośno
Ceny przeglądów ok oczywiście poza ASO. Ponieważ ja wymieniałam praktycznie tylko rzeczy eksploatacyjne
Myślę 4+ za tą cenę dużo auta
Jakieś pierdoły