Lista ocen Ford Mondeo IV (10)

~PiotrJ
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Samochód piękny, niebanalny, wyposażenie bardzo bogate przy stosunkowo niskiej cenie. Jazda tym Mundkiem sprawia mi dużą przyjemność. Jedynie przy bliższym przyjżeniu się widać, że samochód projektowali w dużej mierze księgowi: otwarta maska opierana o drut, silnik bez osłony, tapicerka bagażnika taka jakaś bez wykończeń dających poczucie obcowania z samochodem pretendującym do klasy średniej/wyższej, tapicerka nad pedałami - nie ma, jest za...
~Robert
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu i jestem przekonany ze dokonałem słusznego wyboru :-)
~jarek.me
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Mogę powiedzieć, że jak dla mnie jest super z małym mankamentem, w przedniej szybie jak świeci słoneczko odbija się nawiew deski rozdzielczej. No ale cóż ideału na razie nie spotkałem. Nie polecam tego silnika, kierowcom rajdowym, wyścigowym i tym którzy myślą, że tacy są (he, he...). Dla oszczędnego ojca dużej rodziny OK.
~ Rawanelli .....mail : rawanelli40@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Jak na takie przełożenie masy do mocy to naprawdę więcej niż dobrze. (Silnik)
~bartek7373@wp.pl
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Przejechałem 98 tys. w 4 lata ani razu nie zawiódł. Jeden drobny wyciek gdzieś przy skrzyni (naprawiony przy okazji przeglądu 20zł materiał + 200zł robocizna ;), przepaliły się ze 3 żarówki. Bardzo solidne auto do miasta i trasy ale silnik trochę słaby na autostrady do jazdy powyżej 140km/h
~jareczek1983
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Brakuje mocy na 1.6 ale wiedziałem co biorę, ale nie uważam to za mankament. W trasie przy 90 km/h można na spokojnie wyprzedzać bez planowania :)
~Michal_NDZ
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Samochód bardzo fajny, duży, ładny i przestronny, jednak niestety nie z tym silnikiem. 110KM to za mało na tak potężny samochód, podzielam opinię ludzi, że 140KM to minimum. Mimo wszystko daje dużo frajdy z jazdy.
~robert
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Myślę,że to naprawdę fajne auto, zalety to wysoki komfort jazdy , duża przestrzeń wewnątrz , ładna zgrabna sylwetka i całkiem przyzwoita jakość wykończenia ( choć nie wolna od mankamentów np. cieknąca woda po otwarciu tylnej klapy bagażnika, ryszący się srebrny plastik konsoli wewnątrz auta). Silnik pracuje z wysoką kulturą , może nienajciszej powyżej prędkości 100km/h , nie jest tytanem mocy , spala przeciętnie ( średnio 7-8 l/100km) ale nie...
~marcin
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
POLECAM wart swej ceny co do plastyków nie jest tak żle, w wyższych klasach też skrzypią i są marnej jakości to chyba już norma
~leonek
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
skrzynia biegów pracuje ładnie , choć na wstecznym nieraz zazgrzytają ząbki kół , niewiem ale to chyba jest lekko niedopracowane . poprzednim samochodem leonem przejechałem 250 000km i skrzynia tak sie nie zachowywała, tak jakby bieg wsteczny za płytko sie zazębiał. (Skrzynia biegów)