Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Sedan

x-man, 14 lat temu
Silnik 2.0 Duratec 145KM 107kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW od 2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zawieszenie i układ hamulcowy. po przesiadce z innego auta trzeba uważać, hamulce są jak brzytwa
zawszę patrzę na stosunek jakości do ceny. przed podjęciem decyzji jeździłem pasatem 2.0 tdi, avensis 2.0 i muszę powiedzieć, że w ogólnej ocenie wyglądu, kosztów zakupu i przeglądów wygrał mondeo, choć na paska dostawałem największe rabaty (w kwietniu 2008 na dzieńdobry - 9000 od ceny z cennika na model z 2008 roku), a po jeździe próbnej pani była gotowa do dalszych negocjajci. W modeo dostałem duże navi, convers+, i full opcję łącznie (gold x) łącznie z fajnymi 17 alusami).
dobra jednostka, żadne halo. sprawnie napądza to wielkie rodzinne auto. dla szukających sportowych osiągów polecam zmienić markę na laborghini lub co najmniej porsche. to jest rodzinna bryka
super, to w rodzinie już drugie mondeo (oprócz wielu innych aut) i skrzynie biegów chodzą jak w maśle. poprzednio miałem w rover 75 automat, tego mi trochę brakuje
auto jeździ doskonale. super zestrojone.
mondeo jest olbrzymie, większe niż bmw 5. bez czujników parkowania cięzko go zaparkować w małych lukach w mieście
wszystko pod ręką. jestem zadowolony
ogrzewanie przedniej szyby, szybki nadmuch ciepłego powietrza, dwustrefowa klima sprawiają, że wentylacja jest super.
ogromna przestrzeń. często jeżdżąc samemu, stwierdzam, że jest aż za dużo miejsca, ale to przecież jest auto rodzinne.
jest ok jak na tą klasę. jeździłem autami klasy premium i superpremium i wyciszenie było doskonałe. mondeo jak na ten silnik i tą klasę ma dobre wyciszenie.
jak na silnik benzynowy jestem zadowolony ze spalania. na trasie jadąc 100 - 110 często walczę z kompem w aucie aby utrzymać spalanie poniżej 7 litrów. zależy, czy jest po górkę lub czy muszę wyprzedzać.
najwięcej auta za te pieniądze
nic i niech tak zosatnie
brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratec 145KM 107kW [l/100km]