Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Kombi

Silnik 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2015
Ford Mondeo V Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik i komfort - super
Rewelacja - jak ktos powie ze jest taki sam jak MK IV to znaczy ze nim jeszcze nie jezdzil
Bez zarzutów - dobrze sie zbiera z kazdego biegu przy minimalnie wiekszym spalaniu niz diesel - w tej chwili kupno diesla drozszego w zakupie traci sens, a na dodatek cisza w samochodzie
Doskonała - dobrze zestopniowana (przynajmniej do tego silnika) wydaje mi sie ze biegi wchodza jeszcze lepiej niz w S-maxie (a tam było dobrze)
MKIV i S-max miały bardzo dobre zawieszenie, tutaj dołożono jeszcze komfortu bez utraty własciwosci jezdnych auta, dajac duzo przyjemnosci z jazdy
Super zawieszenie oraz doskonale fotele (najwyzsza wersja wyposazenia ze skora)
Tutaj mozna sie do czegos przyczepic, ale moze jest to wynikiem ze za duzo mam tego wyposazenia dodatkowego i na razie wszystkiego jeszcze nie opanowałem
Działa i tyle
Dla mnie wystarczajaca ilosc miejsca (2+2) - chyba troche mniejszy bagaznik niz w poprzedniku, ale na wakacje i wypady rodzinne jest ok
tu juz chyba nic nie mozna poprawic - po prosto w srodku panuje cisza - widac ze zastosowano jakies nowe typy uszczelek w drzwiach (mozna to poczuc przy zamykaniu drzwi)
Po przejechaniu kilkuset kilometrów srednie spalanie w granicach 7,6l, ale mam wrazenie ze w miescie pali mniej niz na trasie (jak sie oczywiscie depnie na autostradzie).
W zakupie cena katalogowa przeraza u mnie wyszło ok 145tys ale przy rabacie 25 tys cena z takim wyposazeniem robi sie sensowna (passat wyszedł 20 tys wiecej) Wiec uwazam ze stosunek jakosci do ceny jest ok - choc zawsze moze byc lepiej
jesli bedzie tak jak w poprzednich moich fordach (ostatnie 4 samochody) to nie ma sie o co martwic
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]