Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Kombi

Antek, ponad rok temu
Silnik 1.5 TDCi ECOnetic 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Ford Mondeo V Kombi 1.5 TDCi ECOnetic 120KM 88kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie, elastyczność.
Jestem w szoku, jak dobrym autem jest Ford Mondeo MK5 1.5 TDCi ECOnetic. Idealne auto na trasy w trudne czasy.
Ostatnie 200 tyś km przejechałem w autach o mocy ponad 300KM z 8 lub 10 cylindrami. Byłem pełen obaw wsiadając do Mondeo z ECO silniczkiem. Tymczasem same pozytywy. Silnik elastyczny, wyprzedzanie ciężarówki bez problemowe. Inne auta jakoś nie uciekają spod świateł. Jadać 160km/h mogę bez problemów przyspieszyć do 180. Więcej nie próbowałem. Jadąc przepisowo spalanie spada poniżej 5l/100km. Dobrze wyciszony. Jednak największą zaletą jest to, że dzieciaki mi od razu zasypiają w aucie. Nawet żona, która nigdy nie śpi w aucie, chrapała w Mondeo.
Kolejne pozytywne zaskoczenie to skrzynia biegów. Przesiadka z automatów była bezproblematyczna. W zasadzie na trasie to można zapomnieć o zmianie biegów. Biegi wchodzą precyzyjnie. Główną zaletą, jak dla mnie, są ograniczone koszty naprawy i czas naprawy w przypadku awarii.
Nieco zbyt sztywny, VIN mojego auta twierdził że mam sportowe zawieszenie. Wolałbym komfortowe. Ale nie ma problemów. Bez żadnych niepokojących dźwięków. Trasy 4 godziny bez bólu pleców.
Klasyczna linia kombi, sprawia że widoczność jest dobra. Nie lubię aut, gdzie styliści prowadzą linie okien podnosząc ją do tyłu - to sprawia że samochód wygląda dynamicznie, jednak widoczność jest ograniczona. W Mondeo jest właściwie. Kombi może nie wygląda bosko, ale jest praktyczne.
Ford to przede wszystkim podgrzewana przednia szyba. To jest coś, co powinien mieć każdy samochód. Ale tak naprawdę jest to auto bardzo dobrze przemyślane. Praktycznie wszystko co chcę zrobić jest pod ręką. Wyciszenie nawigacji - jest przycisk. Wyłączenie start-stopu - jest przycisk.
Silnik nagrzewa się nieco zbyt wolno. Potem trzyma ciepło bardzo dobrze. Szyby nie parują. Bardzo szybkie ogrzewanie foteli. Brak ogrzewanej kierownicy (opcja).
Normalna rodzina 4 osobowa. Bez problemów.
Zaskakująco dobre wyciszenie. Przy tej masie auta spodziewałem się, że będzie tragedia - i znowu byłem pozytywnie zaskoczony. Rozmowa w aucie kierowca tylne siedzenia - bez problemu do 140km/h.
Super niskie spalanie. Łączne wydatki serwisowe nie przekroczyły na razie kosztów tankowania.
Autka z tym silnikiem można kupić taniej niż 2.0 a jest mniej kłopotliwe.
Bez awarii.
Bez awarii.