Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Kombi

Rok produkcji 2015
Ford Mondeo V Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Inne : Zacinająca się info-rozrywka.
Generalnie nie użytkuję go bardzo długo, mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z wygody jakiej doświadczam, z oszczędnością i brakiem problemów z osprzętem oraz z estetycznie wykonanym środkiem i karoserią auta. Silnik nie należy do najmocniejszych ale wystarczy w zupełności do płynnego wyprzedzania i stosunkowo dynamicznej jazdy, do tego mega oszczędny i solidny. Materiały średniej jakości, mimo wszystko nic nie skrzypi i nie hałasuje. Ogrom miejsca, bardzo wygodne fotele. Minusy to mało wrażliwy na dotyk ekran info-rozrywki, dziwne sterowanie klimatyzacją jak i jej działanie, kiepsko wyglądające tylne ledy, jako taka jakość materiałów oraz sporadyczne zacinanie się nawigacji/radia/systemu bluetooth. Jako całokształt na prawdę super. Miałem każde mondeo i w tej klasie nie ma sobie równych. Mogłem kupić sobie kupić klasę premium w tych pieniądzach ale po co mi stary szmelc który w sumie i tak z biegiem czasu podupadł na renomie.
Elastyczny, mało pali, dość dobrze przyśpiesza, szybko się nagrzewa i jest cichy. Najlepszy diesel w tym segmencie.
Dziwne przeskoki przy zmianie z 1 na 2 ale podobno ten typ tak ma i w zestrojeniu z tą dwumasą ciężko płynnie zmienić bieg. Trochę mnie to rozczarowuje ale nie ma dramatu.
Mega wygodna jazda, trochę kanapa ale lubię nie męczyć się podczas jazdy.
Brak zastrzeżeń, ogromna różnica chociażby do japońców które mają blachy jak kartka papieru.
Grube słupki które z przodu ograniczają widoczność i mała szyba z tyłu, a tak to jest ok.
Wszystko na swoim miejscu, trochę idiotyczne ustawianie klimatyzacji.
Tutaj jestem troszkę rozczarowany działaniem klimatyzacji ale może to ja gdzies popełniam błąd bo ciężko ją precyzyjnie ustawić.
Ogroooom miejsca, bardzo wygodne fotele, klasa premium.
Eleganckie, na poziomie premium.
Bardzo małe spalanie a eksploatacja póki co ogranicza się do wymiany oleju/klocków etc.
Najlepsza w segmencie.
Prócz zacinania się raz po raz nawigacji lub ekranu radia nic innego się nie dzieje.
Eksploatacja ogranicza się do podstawowych wymian, najlepszy diesel w segmencie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 150KM 110kW [l/100km]

Ford Mondeo V Kombi