Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Liftback

Rok produkcji 2016
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Mondeo V Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Bezusterkowość
Po pięciu latach i 100000 przejechanych autem można coś o nim napisać. Należy mu się 5 gwiazdek, nigdy mnie zawiódł, nie było żadnych usterek.
Dynamika bez zastrzeżeń, świetnie się wkręca na obroty, jest cichy.. spalanie mogłoby być niższe ale sprzedawca mówił że będzie spalał średnio 10 a spala trochę mniej.
Nie szarpie, nie jest najszybsza ale jest ok.
Jak to Ford prowadzi się wyśmienicie, na zakrętach jest jak przyklejony , komfort jazdy wysoki ,świetnie tłumi nierówności
Przestronna, miejsca wszędzie jest mnóstwo, 5 osób na wakacje mieści bagaż
Nie mam kamery cofania ale nie ma potrzeby bo na czujnikach parkowania można sobie poradzić
OK, jedynie przycisk od wyłączenia czujników parkowania na panelu środkowym jest tak umiejscowiony,że niechcący żona czasami wyłącza go torebką.
Bez zastrzeżeń
Dużo miejsca wszędzie
Jedynie przy mocnym dodaniu gazu słychać silnik
Jedynie spalanie mogłoby być niższe, serwis jest tani, korzystałem tylko z ASO Forda w Nowym Sączu i polecam, samochód ze względu na dobry stan mam dalej na przedłużonej gwarancji. Przegląd podstawowy kosztował 700 zł, rozbudowany 1300, wymiana oleju w skrzyni po 60.000 km za 1200 zł, średnie spalanie od wyjazdu z salonu, nie kasowane nigdy 9,6 ale 60 % jazdy po mieście,
W tej cenie nie było i podejrzewam że dalej nie ma niczego lepszego. Wyposażenie titanium z dodatkami powoduje że auto nawet dziś ma świetne wyposażenie - dynamiczne ledowe światła główne, rozpoznawanie mowy SYNC 3, który działa, czasami ma problem jak każdy taki system z rozpoznaniem do kogo chce zadzwonić albo rozpoznać miejscówkę w nawigacji
Absolutnie nic, jestem pod wrażeniem,
Na szczęście też nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]