Ocena kierowcy - Ford Orion III

DBX1988, 15 lat temu
Rok produkcji 1991
Ford Orion III 1.4 71KM 52kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : brew pozora auto jest bardzo rozwiniete pod wzgledem czujników i sterowania silnikiem oraz zabezpieczeń
Zawieszenie : łacznik stabilizatora
Karoseria : rdzewienie tylnich nadkoli , przy korku wlewu paliwa i progi wraz z podłogą
Inne : silniczek krokowy zacina sie auto zostaje na obr ok 2000 lub gaśnie na biegu jałowym
auto jest dość dobre tylko raz mnie zaskoczyło gdy nie chciał kręcić rozrusznik \"zawiesił się\"
silnik niestety jest zbyt słaby jak dla tego samochodu przy wyprzedzaniu na trasie trzeba go wysoko kręcić
biegi wchodzą lekko płynnie lecz czasami na zimnym silniku przy wrzucaniu 2 biegu słychać lekki zgrzyt ale auto ma przejechane ponad 250 tys
układ jezdny jest ok lecz ostatnimi czasy dostrzegłem większy luz na maglownicy przez co auto \"myszkuje\" przy prędkościach powyżej 100 km/h
widoczność jest dobra nie mam zastrzeżeń
wszystko jest na swoim miejscu lecz przełącznik od świateł mgielnych i ogrzewania tylnej szyby przy moim wzroście 187 cm są niewidoczne przysłania je koło kierownicy wiec nie widać czy sa włączone czy nie
dobrze auto się nagrzewa po około 10 min
dla mnie z przodu jest dość ciasno z tyłu także mniejsze osoby nie będą miały zastrzeżeń
silnik słychać dość mocno przekraczając 3000 obr i zaczynają rezonować plastikowe elementy
na trasie przy 90 km/h można zejść do 5 litrów na 100km lecz w mieście pali jak smok ok 11 litrów na 100km
dość często psuje się zawieszenie przednie łączniki stabilizatora sworznie wahaczy
ja w swoim wymieniłem uszczelniacze na zaworach bo brał olej ok 1l na 1000km oraz amortyzatory i sprężyny z tyłu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]

7,8