Ocena kierowcy - Ford Orion III

vortigon@o2.pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1991
Ford Orion III 1.6 i 105KM 77kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyspieszenie w stosunku do masy auta. Spalanie i przede wszystkim NIEZAWODNOŚĆ!
Karoseria : Uwaga na progi, nadkola, wlew paliwa (choć to ostatnie mnie osobiście nie dało się we znaki)
Zawieszenie : Podłużnice lecą (do spawania mam) a podłoga ma tendencje do rdzy przez co trzeba zadać sobie trud i konserwować co 1-2 lata
Przeniesienie napędu : Szybko dość jak na moje oko zużywa się sprzęgło. Czasami wsteczny nie wskakuje za pierwszym razem.
Jest to fantastyczne i niedoceniane auto. Bagażnik ogromny(ok. 500L) wygodny i bezpieczny samochód. Wersja 1.6 EFI 105 KM jaką posiadam oferuje sporą moc i niezłe przyspieszenie przy czym nie odbija się to tak strasznie na ekonomiczności. Auto ma już swoje lata więc trzeba dbać o takie rzeczy jak blacha czy podwozie. Nie jest przeznaczone dla leniwych bałwanów którzy nie potrafią prosto śruby wkręcić.
Pracuje bez zgrzytów tylko czasami nie wskoczy Wsteczny za pierwszym razem
Dość mało zwrotny samochód i zdarzają się problemy z ustawieniem zbieżności jednak jest to do przeżycia
Wystarczy przejechać 1 km i ogrzewanie zaczyna działać. Po 5 jest już pełni nagrzany.
powyżej 3 tys obrotów zaczyna spijać więcej także nie ma co szaleć jak się ma do przejechania dłuższy dystans na rezerwie :]
Miałem problem z silnikiem krokowym. Auto gasło na światłach. Wystarczyło wyczyścić zawór w benzynie ekstrakcyjnej i założyć. Chodzi jak nowy ;)
Odpukać zrobiłem nim 5000 km od zakupu i jedyne co trzeba pilnie zrobić to wymienić tarcze sprzęgła. (ale to element eksploatacyjny który ma prawo się zużyć)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 105KM 77kW [l/100km]

7,7