Ocena kierowcy - Ford Orion III

FIxu, 19 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 1992
Ford Orion III 1.8 i 16V 105KM 77kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Ten samochód spełnił moje oczekiwania młodego człowieka, który przerzucił sie z samochodu naprawdę małego w klasę średnią. Jeździłem wieloma samochodami, nowszymi przede wszystkim od modelu który posiadam. I dziwne , że akurat w tym znalazłem wszystko co w mninim wyposażenia wystarcza żeby odczuć satysfakcje z jazdy. Sorry! Przyjemnośc głównie!
Silnik jest nieprzeciętny. I na autostradzie i w mieście. Wymaga jednak ciężkiej nogi. Jestem stuprocentowo zadowolony.
Skrzyni nic szczególnego nie mam do zarzucenia. Mam problemy ze wstecznym ale może to urok wyłązcnie mojego modelu.
Drogi trzyma się dobrze. Ani za sztywny ani za miękki. Jednak ten model umożliwia naprawdę szybką jazdę i mógłby sięminimalnie lepiej klaic na zakrętach.
Widoczność rewelacyjna. Przestronny w środku. Duże szyby. W moim modelu akurat brak wycieraczki z tyłu. W innych widziałem. Nie wiem może podorabiali. Ale to urok sedana.
Zupełnie ok. Duży oświetlony schowek. Pojemne kieszenie. Wszystko stosunkowo pojemne i estetyczne.
Pokrętł zminy możliwości nawiewu praktycznie dla mnie nic nie zmieni. Włączając nawiew na szybe, równie mocno wieje na środku deski. to chyba jedyna rzecz z której nie jestem zadowolony.
Jadą ok 1500 km z małymi przerwami, odpoczywałem w tym aucie. Profil siedzeń jest rewlacyjny jak na autko daty lat 90". Po prostu dla mnie rewelacja. Prawda, że każdy kierowca czuje się inaczej w określonym przez siebie samochodzie, Ale ja na ten przykłed wysiadam po godzinie jazdy z nowej astry z bólem kręgosłupa. fordzik mi leży w 100 procentach.
A to to już zależy. dla modeli z szyberdachem nie ma mowy o tym. Poza tym zupełnie przeciętnie, ale jakaż to frajda mieć szyberdach.
W mieście jednak troch pije. Zwłaszcza zimą. Ale taki silnik. Coś kosztem czegoś. BArzo elastyczny ale lubi się widocznie napić. Na trasie zupełnie ok!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 105KM 77kW [l/100km]

7,2