Ocena kierowcy - Ford Probe I

goral, 19 lat temu
Rok produkcji 1989
Ford Probe I 2.2 110KM 81kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
ogólnie autko jest fajne, ma świetną sylwetke, jeżdzi się dobrze i nie żałuję że kupiłem szczególnie biorąc pod uwagę że w tej chwili stoją za śmieszne pieniądze. poza tym w standardzie klimatyzacja :)
bardzo dobry moment obrotowy dzieki czemu nie trzeba ciagnac na wysokie obroty. przy 40km/h na IV biegu autko potrafi zdecydowanie pryspieszac.
nie mam nic do zarzucenia - chodzi idealnie po tylu latach
super trzyma się drogi, nie przechyla na zakrętach (jak np OPEL - badziewie), nieżle tłumi nierówności drogi (chyba że jedziemy w 5 osób to trochę telepie)
lusterka mogły by być większe, prawe lusterko jak dla mnie za bardzo oddala więc po wyprzedzaniu zerkam w wewnętrzne gdy muszę się szybko schować. poza tym jest ok.
wszystko pod ręką, bardzo wygodnie, miejsca na pewno nikomu nie braknie, robiłem przeprowadzkę tym autem - bylem w szoku ile pomiesci
wenylacja i ogrzewanie do bani. gdy pada, szyby parują prawie jak w maluchu, więc nadmuch caly czas na wyższych obrotach. żeby było w zimie ciepło to trzeba albo prejechać 50km albo utknąć w korku na 20min. jedyna duża wada tego auta.
miejsca na max, tylko wysokie osoby jadące z tyłu mogą dotykać dachu ale przecież to coupe.
naprawdę super, jeśli komuś szumi w probe przy większych prędkościach to albo ma nie domknięte okno albo źle przylegają uszczelki, bo u mnie jest cisza.
pali tyle co polonez albo i mniej. założyłem gaz więc można jeździć i nie czuje się większego spadku mocy:) jeśli chodzi o częsci to jeszcze nie musiałem nic naprawiać.
bardzo dobra jakość, komfort i wyposażenie za śmieszne pieniądze (w super stanie r.89 za 5000-6000zł). Całe szczęście że z FORDA jest tylko znaczek (i chyba ogrzewanie) a reszta to MAZDA, bo nie było by tej jakości.
delikatne plastiki na zewnętrznych lusterkach (musiałem sklejać bo pękło) poza tym nic nie wymieniałem
na szczęście nie miałem okazji doświadczyć poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 110KM 81kW [l/100km]

12,0