Ocena kierowcy - Ford Probe I

Filip Przybecki fprzybecki@sylaba.poznan.pl, 22 lat temu
Silnik 3.0 V6 145KM 107kW
Rok produkcji 1991
Ford Probe I 3.0 V6 145KM 107kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Auto rewelacyjne za niewielkie pieniadze. Dobrze wyposarzone i przyjemne w uzytkowaniu. Posiadacze Probe moga byc dumni ze swych potworow, gdyz sa to samochody naprawde rewelacyjne. W pierwszej generacji polecam zdecydowanie wersje LX z silnikiem 3.0 V6 (1991-1992) lub GT natomiast w drugiej generacji 2.5 V6.
Najlepszy silnik jaki montowano w Probe I generacji... Niezawodny i bardzo mocny
Automat jest w brew pozorom bardzo dobry i po przelaczeniu na tryb sportowy bardzo agresywny
Posiadam felgi 17
Dzieki ogromnej powierzchni szyb widocznosc jest doskonala... Gorzej jak sie podjedzie za blisko do swiatel (jest bardzo niski)
Troche plastiki trzeszcza jednak wszystko jest w zasiegu
Klimatyzacja bardzo wydajna, jednak nawiew srodkowy troche wieje na rece. Polecam skierowac go w gore :)) )
Kierowca i boczny pasarzer maja swoje krolestwo. Z tyl jest miejsce na kosyk piknikowy lub niemowlaka... Jednak jest to samochod sportowy a nie Lincoln TownCar
Dosyc glosny w srodku no i gwizda przy szybach pow. 120km/h Jednak ryk silnika V6 jest bardzo rasowy szczegolnie po zamontowaniu filtra stozkowego
Jak na silnik 3.0 V6 calkiem niezle. Trasa 8,5-10 miasto 12-15. Duzo czesci zamiennych (pasuja od mazdy) Wizyta w serwisie aut amerykanskich to koszmar; polecam wymiany samemu w zaprzyjazniopnym warsztacie. Przeguby komplet ok 220zl hamulce 70zl przod i tyle samo tyl (lukas) olej polecam Castrol GTX paliwo 98 ARAL lub 99+ V-Power Shell, problem sprawiaja automatyczne pasy, ktore sie psuja. Ja wlasnie zmieniam na zwykle gdyz juz nie mam sily ich naprawiac.. (nowe w serwisie 4,500zl)
Rewelacja za niewielkie pieniadze
Poza automatycznymi pasami tylko leje paliwo i wymieniam oleje... Mialem tez klopoty z klima ale to przez poprzednich wlascicieli. Szybko zuzywaja sie tez przeguby
Ford Probe I