Ocena kierowcy - Ford Probe II

kamil, 16 lat temu
Silnik 2.0 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Probe II 2.0 16V 115KM 85kW 1992-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Poprostu dobrze mi służy. Na pytanie :Czy kupiłbyś ten model jeszcze raz ? odpowiem Tak, ale tym razem z silnikiem 2,5 L, co zresztą chodzi mi już po głowie :)
Ja jestem z tego samochodu jak najbardziej zadowolony.
To tylko 115 KM bez szaleństw, ale na co dzień daje radę
Biegi wchodzą pewnie
Bardzo przyjemnie się nim jeździ, dobrze trzyma się drogi, wspaniale pokonuje się nim zakręty
Do przodu bardzo dobra ale d tyłu już gorzej dlatego tylko 3.
Wszystko znajduje się pod ręką, obsługa całkowicie intuicyjna, żadnych udziwnień
Klimatyzacja manualna ale chłodzi dobrze, natomiast ogrzewanie jest więcej niż zadowalające.
Z przodu bardzo dużo miejsca, z tyłu bardzo mało. Jak ktoś chce przewozić kilka osób niech poszuka kombi :)
Ponieważ szyby w drzwiach są bez ramek trzeba zwrócić uwagę na stan uszczelek bo może świszczeć - jeżeli to jest OK to wewnątrz jest całkiem przyjemnie
Ceny części wcale NIE są duże, jeżeli auto jest zadbane nie będzie stwarzać problemów. Spalanie: w mieście: 10-11 L trasa (90-100 km/h): 6-6,5 L mieszane: 8-8,5L autostrada: (130-150 km/h): 8,5-9,5 L
Ładnie wyglądające coupe o dobrym prowadzeniu za naprawdę przyzwoite pieniądze (ale nie za pół darmo) --> UWAGA ! Żeby po zakupie nie narzekać lepiej poszukać zadbanego egzemplarza niż "mega okazji"
Dość często przepalają się żarówki w przyciskach od podnoszenia szyb
2 razy urwany łącznik stabilizatora, poza tym od 2 lat nic poważnego się nie stało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 115KM 85kW [l/100km]

Ford Probe II