Ocena kierowcy - Ford Probe II

Silnik 2.0 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Probe II 2.0 16V 115KM 85kW 1992-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo wydajna klimatyzacja, w lecie nieoceniony.
Zawieszenie : Jedyna poważniejsza naprawa, to własnie wymiana sprezyn zawieszenia, ale to wina raczej naszych dróg niż auta.
Po prostu pokochałam to auto.
Bardzo lubię dźwięk tego silnika, aż kusi żeby dodać gazu. Łatwo przyspiesza, bardzo przyjemna jazda.
To jest automat, nie wiem czemu w opisie nie ma tej opcji do wyboru. Dla mnie rewelacja - już nigdy nie wrócę do manualnej skrzyni biegów. Mimo wieku auta pracuje doskonale.
Jeździ ;)
\"Kawał\" przedniej szyby, boczne i tylna też ok, więc widoczność jest niezła we wszystkich kierunkach. Minusem jest to, ze siedzi się bardzo nisko, ja sama jestem mała, więc każde wyższe auto przesłania mi widoczność. Na ogół mi to nie przeszkadza, problem pojawia się tylko przy wyjeździe z wąskich, zastawionych uliczek. NIC nie widzę. Ale już się przyzwyczaiłam, taki urok :)
Nie narzekam. Dobrze dogaduję się z tym autem, łatwo i pewnie się je prowadzi. Probe jest dłuższe niż się pozornie wydaje, ale parkuje się i manewruje bez problemu.
Ogrzewanie słabe, w drodze do pracy muszę pokonać całe miasto, a zwykle w zimie robi mi się lekko ciepło jak dojeżdżam na miejsce. Za to klimatyzację w tym aucie kocham! Bardzo wydajna, działa natychmiast.
Z przodu bardzo wygodnie i przestronnie. Z tyłu gorzej, ale w porównaniu z niektórymi sportowymi autami całkiem przyzwoicie.
Jest naprawdę dobrze. Mąż jeździ o dziesięć lat młodszym samochodem, a w środku ma dużo głośniej.
No tu niestety trochę boli, bo po mieście pali nawet 17 litrów. Za to na trasie nadrabia do ośmiu.
Nie ma o czym mówić. Auto kupione za przysłowiowe grosze, nie spodziewałam się takiej jakości.
Jeżdżę tym autem codziennie, w lecie i w zimie. Po prostu odpalam i jadę. Tegoroczne mrozy nie zrobiły na nim wrażenia, podczas gdy właściciele \"nówek\" codziennie klęli pod blokiem. Zaznaczam, że nie mam garażu, auto przez cały rok stoi \"pod chmurką\". Zdarzały się drobne usterki, ale jak na osiemnastoletniego staruszka to pryszcz.
Zawieszenie nie wytrzymało naszych polskich dziur i trzepnęło mnie po kieszeni. Ale to nie jego wina, niech sie wstydzą drogowcy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 115KM 85kW [l/100km]

12,7