Ocena kierowcy - Ford Puma I

JBJ, 16 lat temu
Silnik 1.7 i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 1999
Ford Puma I 1.7 i 16V 125KM 92kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Całkiem udane małe autko o sportowym zacięciu - niska awaryjność (jeżeli nie kupi się już zajechanego autka - a takie wystepują dość czesto - sporo młodych ludzi zajeżdza silnik wysokimi obrotami).
Jak dla mnie silnik rewelacja - 125KM do takiego małego autka całkowicie wystarcza, niska awaryjnośc i niezłe osiągi i niski apetyt na paliwo - jak to niektórzy żartują - jeden z bardziej udanych silników Forda ponieważ nie konstuował go Ford... tylko Yamaha :D
Skrzynia ok z jedną różnicą - jak ktoś już tu zauwazył - wsteczny bieg... Nieraz nie chce wskoczyć - ot ten typ tak ma. Przełożenia dość precyzyjne.
Pumka trzyma się drogi jak przyspawana :)
Tu całkiem przeciętnie - z przodu w miare dobrze, choć niektórym mogą przeszkadzać słupki - kwestia przyzwyczajenia. Gorzej z tyłu - 2 małe okienka i mała szyba tylna... Ale też idzie się przyzwyczaił
Nie mam żadnych zarzutów - w sumie prawie wszystko przejęte z Fiesty.
5 z czystym sumieniem - szybko się nagrzewa, w dodatku szyba przednia również ogrzewana.
Z przodu całkiem sporo miejsca. O dziwo z tyłu dla osób ok 175cm wzrostu miejsca nie jest wcale za mało - problemem może być zajmowanie miejsca... Większe osoby nie testowane z tyłu :D. Do tego w większości przypadków i tak autka używam sam.
Srednio na jeża. Trudno mi ocenić ten punkt, ponieważ nie mam maty wyciszającej z pokrywy silnika - wyżarły ją... niemieckie myszy :D
Jak dla mnie 5 - autko bardzo zwinne i szybkie a spalanie ok 8-8,5l z włączoną klimą (pzy bardzo spokojnej jeździe bez klimy raz nawet 7,3l)
OK!
Dwa drobiazgi, które mnie denerwowały (już usunięte) to spadająca tylna półka oraz zaparowanie reflektorów (niby nic takiego ale mnie denerwowało)
Od roku posiadania nic. Aczkolwiek sporo samochodów na rynku jest zajechanych - więc trzeba uwazać - kupić trupa i narzekać, że to złom to nie sztuka... Jeśli chodzi o ceny części - większość przejęta z fiesty (silnik to inna konstrukcja), więc cenowo nie powalają.
Ford Puma I