Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van Facelifting

Arain, 12 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Ford S-Max I Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Genialne na polskie drogi, utwardzone a jednocześnie wciąż komfortowe.
Inne : uwaga na dźwignię od ręcznego - może i jest bajerancka - ale się rozpada!
Ogólnie jest to naprawdę udany produkt Forda, póki co jest niezawodny i jestem naprawdę zadowolony. Jednakowoż za te pieniądze Ford mógłby postarać się o lepsze wykończenie - ponieważ niektóre elementy są po prostu żenujące...
Silnik sprawuje się naprawdę fajnie, nie dajcie się nastraszyć opiniami o monstrualnym spalaniu. Średnie spalanie w cyklu mieszanym to koło 7.2L/100km - wcale nie jadąc jak \'dziadek\' :)
Pierwszy bieg to katastrofa - służy tylko do \'ruszenia\' auta - generalnie zapomnijcie o gwałtownym ruszaniu - jazda tym autem zaczyna się od 3-4 biegu wzwyż :)
Bardzo precyzyjny, kierownica nie lata jak w corolli albo punciaku w trybie city.
Nie wiem co tu napisać - odczucia subiektywne - polecam zasiąść w modelu testowym i samemu ocenić, jak dla mnie naprawdę wystarczająca.
Zarówno z przodu jak i z tyłu jest wygodnie, jedyne co może sprawić problemy to pseudo kubełkowe siedzenia z przodu, które osobom z bardziej krągłymi kształtami z tyłu mogą się wbijać na zewnętrznych wzniesieniach... Trochę brakuje mi schowków [takich pomyślanych] jak np. w renault scienic. Z tyłu [bagażnik] pod matą nie ma miejsca na nic - jest bak... z paliwem.
Genialna klima, szybko i skutecznie - o dziwo nie miałem chorego gardła po tym lecie - co w ostatnim aucie działo się nader często...
Wielkie i komfortowe auto, naprawdę pomyślane;
Auto jest ciche i komfortowe, jednocześnie na wyższych obrotach wydające miły pomruk.
Jestem zachwycony! Ostatnie moje auto to Peugeot 406 2.0 HDi 90KM, spalanie latem [mieszane] miałem w okolicach 7.6 [oczywiście włączona klima]; W Fordzie mam 7.2L / 100km - klima pracuje, nóżka nie żałuje :)
Co dużo mówić - nie trudno znaleźć lepiej wyposażone auta konkurencyjnych marek w znacznie niższej cenie - pytanie brzmi, czy chcemy bajerów, czy czegoś technicznie sprawnego...
W tydzień po odbiorze do wymiany rączka od ręcznego - w autach na wystawie to samo - dosłownie rozpadają się w rękach. Dodatkowo badziewnie wykonana i zamocowana obudowa lusterka która co czyszczenie szyby spada - dodatkowo piękny inaczej czarny kabel wystający z podsufitki- wędruje do lusterka - naprawdę bardzo kiepsko to wygląda... Wycieraczki w trybie auto mają tendencję do \'zawisania\' wysoko poniżej normalnego poziomu i opadają kiedy mają ochotę - naprawdę jest to dziwne. Dodatkowo na całokształt niezadowolenia z \'pierdółek\' dochodzą wskaźniki - które opadają w \'rwący\' sposób. Auto nie posiada miejsca / ani nie jest wyposażone w koło zapasowe - nie ma takiej możliwości - jedynie zestaw samo naprawczy.
Brak jakichkolwiek poważnych awarii - tfu-tfu! :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW [l/100km]

6,9