Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Ford S-Max w pigułce

Sprawdź numer VIN

Poznaj historię auta przed zakupem!

Informacje o Ford S-Max

Lata produkcji: 2006 - teraz
Segment: VANy

Duży, usportowiony van (segment K) produkowany od 2006 roku. Zgodnie z ideą Forda, S-Max miał uzupełnić lukę pomiędzy 7-osobowym vanem Galaxy, kompaktowym MPV C-Max oraz modelem Mondeo kombi (S-Max dzieli z nim wiele komponentów). To pierwszy samochód amerykańskiej marki stworzony zgodnie z koncepcją „Kinetic Design”. Model został bardzo dobrze przyjęty na rynku. Jest pierwszym Fordem w tej dekadzie, który zdobył nagrodę Europejskiego Samochodu Roku (2007). Od 2015 roku oferowana jest druga generacja S-Max.

Poprawcie mnie, jeśli się znacząco mylę, ale czy dziś nie jest to najlepiej narysowany van na rynku? Jeśli chodzi o vany Forda, z całą pewnością najlepiej oddaje to, czym tego typu model ma być: duży, praktyczny, zaprojektowany z pazurem, a wszystko to bez zbędnych kompromisów.

~Powagosław

Tak, Ford dla polityki prorodzinnej zrobił w naszym kraju o wiele więcej niż wszyscy ministrowie od czynników społecznych razem wzięci. W dodatku promocję wielodzietności opakował w całkiem atrakcyjne szaty.

~Luzacjusz

Oceny Ford S-Max

Ogólna ocena
4,26
Średnia dla segmentu 4,10
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(82%) NIE(18%)
ZALETY + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Układ jezdny + Ergonomia
WADY - Drobne usterki - Stosunek jakość/cena - Wentylacja i ogrzewanie

Wybrane oceny

Ford S-Max I Van
2.5 i 20V 220KM 162kW (2006-2010) 4,77
Przez cały okres eksploatacji nie miałem żadnych problemów z tym samochodem. Świetne auto w najlepszej wersji wyposażenia, ma wszysko co trzeba.Uważam że obsługa jest świetna, i nie trzeba uczyć się grubych instrukcji obsługi jak to jest w innych samochodach.Człowiek wsiada i wie do czego wszysko służy, bez udziwnień i bajerów.
dodano 9 lat temu przez ZOYA
Ford S-Max I Van Facelifting
2.0 EcoBoost 240KM 177kW (od 2011) 4,15
Wielki bagażnik, niestety wyłożony plastikiem i bez koła zapasowego. Fotele składają się tak fatalnie, że tylko przy 7 miejscach tworzy się równa powierzchnia. Po złożeniu foteli w wersji 5 miejscowej powstaje rant o wys jakichś 15cm. Nie ma mowy, że coś cięższego tam wepchnąć... Ale czy to miało być auto do pracy. Też, ale nie tylko. Dla mnie S-MAX to najładniejszy van na rynku. Do tego niewiarygodnie pojemny i fantastyczne szybki.
dodano 4 lata temu przez Marcin
Ford S-Max I Van Facelifting
2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW (2010-2015) 4,08
dobrze - bo auto jest fajne. nieprzeciętny design. To ważne bo to przecież z założenia jest taki nieciekawy tatowóz. A tu niespodzianka - może budzić emocje i być ładny. Efekt (moim zdaniem) psuje skrzynia biegów (ja jej nie rozumiem) i trochę zastanawiająca jakośc materiałów / montażu. Np. od wibracji odpadł (odkręcił się) podłokietnik, "wyskoczyła" z zatrzasków konsola środkowa, blachy - trochę cienkawe - wystarczy, że ktoś na parkingu trąci...
dodano 4 lata temu przez Maciej B

Dane techniczne Ford S-Max

Moc silników 100–240 KM
Pojemność silników 1,5–2,5 l
Prędkość maksymalna 174–235 km/h
Przyspieszenie 0-100 7,9–13,9 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Ford S-Max
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 2489
Koszt ogólny 28,95 PLN
ON28.47 PLN
PB52.39 PLN
Wydatki serwisowe 6,63 PLN Pozostałe wydatki 15,47 PLN

Publikacje o Ford S-Max

Newsy o Ford S-Max

1 pomiar

Dla Ford S-Max. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia

AUTOCENTRUM.PL S.A.