Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van

Kuba, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 145KM 107kW
Rok produkcji 2006
Ford S-Max I Van 2.0 i 16V 145KM 107kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Gdybym miał jeszcze raz wybierać , sądze że decyzja byłaby bardziej przemyślana , drobiazgi wpływaja negatywnie , jednakże ten ford im wyszedł ze względu na wygląd , przestrzeń i silnik , który na prawdę potrafi rozpędzić forda do 215km/h . Poza tym w chwili obecnej podobnym wyglądem i przestrzenią jest tylko Mercedes klasy R , który jest dwa razy droższy .
Silnik 2.0 140 KM TDCI jest optymalny - Gwarantuje KOMFORT/PRZYSPIESZENIE/OSIĄGI (chociaż żeby rozpędzić potwora trzeba wachlować lewarkiem)
Przy przebiegu 40.000 dzwignia zmiany biegów piszczy jakby ocierała o gumę (mam nadzieje że na serwisie to zrobią) generalnie zawsze mogłoby być lepiej ale to nie wyścigówka
Szeroki rozstaw osi oraz super sztywne , acz komfortowe zawieszenie daje poczucie pewności i bezpieczeństwa na zakrętach , fotele w Platiunum X lekko sportowe trzymają dobrze
Oczywiście gabaryty robią swoje , widoczność utrudniona , aczkowiek jest to kwestia przyzwyczajenia
Jeżeli chodzi o kształt jest to jeden z ładniejszych fordów , a pełny urok nabiera na orginalnych felgach 18
Bez zarzutów
przestrzeń przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń , moja wersja Platinum X jest 7 osobowa z chowanymi "prawdziwymi" fotelami REWELACJA
Dużo zależy od opon na 235/45 18 wygląda perfekcyjnie ale szum nie samowity (opona Michelin Pilot) , na zimę polecam Good Yeara Eagle 3 XL 215/60 16 (cicho i komfortowo)
Auto z silnikiem 140 km ciągnie i nie da się jeżdzić wolno 8l/100 (taki wynik przy zróznicownaej jeżdzie)
S-max jest drogim samochodem , ale za te pieniądze otrzymujesz ładny , potężny samochód, mocny silnik i bezcenne poczucie bezpieczeństwa które nie wątpliwe gwarantuje S-max , poza tym śpisz spokojnie bo to ford .
Po 38.000 siadł dodatkowy stop w tylnej klapie , pozycyjny lewy przód raz świeci raz nie coś nie styka , również kontrolka akumulatora czasami gaśnie po minucie , a serwis stwierdził że ford tak ma ! POL-MOTOR Wałbrzych - panowie auto za grubo ponad 100 tys. nie może tak mieć
ZAŁAMANIE NA MASCE SILNIKA W MIEJSCU GDZIE ZNAJDUJE SIĘ ZAMEK (maska prawdopodobnie do wymiany) FOTEL PASAŻERA PĘKA W GÓRNEJ CZĘŚCI NA SZWIE i UWAGA na perfumy samochodowe (w płynie) jeżeli kropla spadnie na plastik na konsoli i przy skrzyni biegów plastiki się rozpuszczają (jaja !) z czymś takim w żadnym aucie się nie spotkałem (ciekaw jestem czy uwzględni to gwarancja)
Dziennik kosztów dla Ford S-Max I Van 2.0 i 16V 145KM 107kW
10,1