Lista ocen Ford S-Max II (22) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Van 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Pięknie. Chłodzi błyskawicznie - rewelacja! Minusem jest zimą, że przy zaparowanych szybach przednie okienko (pomiędzy słupkiem A i B nie chce odparować. No i teraz niestety doszły kłopoty z prawidłową praca klimatyzacji latem w czasie upałów niestety. Raz czujnik wskazał -40C, raz się zawiesił na +22C (przy +30C) n zewnątrz i najpierw chłodziło a po przejechaniu kilku km zaczął grać! Pomaga wyłączenie i poczekania jak spadnie napięcie....
~krzyluka
Van 2.0 TDCi 150KM 110kW
Opady deszczu + wyłączona klimatyzacja = zaparowana przednia szyba. Bardzo duża histereza podczas pomiaru temperatury przez jednostkę sterującą klimatyzacją. Przy ogrzewaniu ustawionym na szybę na temperaturę 21 stopni z kratek jest w stanie dmuchać powietrze o temperaturze powyżej 30 stopni (sprawdziłem), przy zewnętrznej temperaturze + 6 i nagrzanym silniku. Rozważam wizytę w serwisie - reklamację.
~Pawel
Van 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
I tu mam problem moj Smax od samego poczatku mial z tym problem,dopiero 3wizyta w serwisie dala rozwiazanie -na poczatku bylo blokowanie panelu lcd z klimą,wymiana jakiego czujnika i dalej nic,ostatecznie stwierdzono nieszczelność w uladzie,brak czynnika,wymiana i od pol roku jest ok!hmm no i teraz
~Cinek
Van 1.5 EcoBoost 165KM 121kW
Nagrzewnica elektryczna pomaga przyspieszyć ciepłe powietrze z nawiewów zimą. No i grzana przednia szyba ostatniej zimy się przydała. Klimka 2strefowa fajnie działa i cichutko i daje rade. W skodzie czy seacie po roku spężaki już brzęczały.
~Nowy_użytkownik_Forda
Van 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Samochód jest ciepły po 2,5 minutach nawet w zimne dni (dodatkowa nagrzewnica). Skutecznie działa 3-strefowa klimatyzacja. Ogrzewana przednia szyba i funkcja odmrażania "Ford MAX" - tak powinni robić w każdym samochodzie!
~Erni
Van 2.0 TDCi 180KM 132kW
Z elektryczną nagrzewnica auto nagrzewa się bardzo szybko nawet przy bardzo niskich temperaturach. W lato AC daje radę schłodzić całość szybko.
~UzytkownikForda77
Van Facelifting 2.5 Hybrid 190KM 140kW
Dobre patenty Forda - podgrzewana przednia szyba, dodatkowa nagrzewnica elektryczna i funkcja MAX, która w 2 minuty z samochodu robi saunę (w razie potrzeby).
~pp
Van 2.0 TDCi 180KM 132kW
mam nagrzewnice dodatkową- usuwa lód na szybie -po niecałych 2 min szyba przednia, boczne i lusterka bez lodu stan gotowy do jazdy, AC super
~piotrek
Van 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Moja podgrzewanaszyba działa jakoś bardoz wolno, mam też PCT ale nie czuje jakby się lepiej nagrzewał w zimie.
~Adam
Van 2.0 EcoBoost 240KM 177kW
bardzo wydajne podgrzewanie foteli i kierownicy. niewydajny, wręcz słaby system dogrzewania dolnych części (nawiew na nogi)