Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Kombi

mrozenkiewicz@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1995
Ford Scorpio II Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Super auto. Szkoda tylko że sprowadziłem go na sprzedaż - telefon do mnie 608 616 461, jakby ktoś był zainteresowany. Auto jest w Warszawie.
136 KM. Mimo sporej masy auto rozpędza się fantastycznie, ładne brzmienie
Mogłaby być bardziej precyzyjna, ale w codziennej eksploatacji jest spoko.
Pełen komfort!Tym autem się nie jedzie - ono płynie. Do uszu kierowcy nie docierają żadne stuki, zgrzyty podczas wjechania w dziurę.
No cóż, w końcu to kombi... Nie widać kompletnie tyłu i na parkingu jedzie się na wyczucie.
Super. Full miejsca, przełączniki w zasięgu ręki. Bezproblemowa obsługa.
To chyba jedyny minus tego auta. Przy 4 osobach na pokładzie i zamkniętych oknach (w końcu mamy zimę) ciężko jest mieć wszystkie szyby odparowane - wentylator nie wyrabia i jakoś dziwnie rozplanowane są nawiewy - boczne szyby z przodu praktycznie cały czas są zaparowane. Ogrzewanie spoko - 2-3 minuty i leci ciepełko.
No cóż - komfort, komfort i luksus! Drewniane imitacje, trochę chromu i wyciszenie auta sprawiają, że jedzie się scorpio jak samochodem klasy dużo wyższej.
Mam wrażenie że jadę mercedesem, a nie fordem!
O rany, ale wciąga! Rozumiem że to 1600 kg wagi, silnik 2 litry benzyna, ale zużycie paliwa jest za duże. Miasto 13l, trasa - 10 l.
Za taką cenę - ideał - Niech się schowa omega, mazda 626 czy honda accord. To moje pierwsze auto, za którym ludzie się oglądają! Komfort mercedesa za połowę jego ceny!
Jak na razie idealnie - nic się nie popsuło.
Jak na razie idealnie - nic się nie popsuło.
Ford Scorpio II Kombi