Lista ocen Ford Scorpio II Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-1998 (15) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zentaur
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Moim zdaniem układ jezdny doskonały jak na wielkie kombi - bardzo dobre połączenie komfortu i wyśmienitego trzymania się drogi. Mam porównanie prowadzenia się Vectry B i uważam, że Scorpio jest o wiele bardziej stabilne zarówno w jedzie na wprost jak i na łukach (pod warunkiem zawieszeń w dobrym stanie) Jedyna rzecz na którą warto zwrócić uwagę to tylny napęd, który nawet w połączeniu z silnikiem 2.016V potrafi w ciasnym łuku przy odrobinie...
~olcha20@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Po prostu super.komfort - cisza -idealny na nasze drogi - wspomaganie kierownicy bardzo dobre- ( w toyocie jak dla mnie jest zbyt intensywne - zbyt lekko kierownica pracuje)- autko sie bardzo dobrze prowadzi - nie przekroczyłem jeszcze 180 -ale nawet przy tej prędkości -zero drgan itp w łuki pieknie wchodzi..trzyma sie drogi. ( "autstrada"- katowice - gliwice) nawracanie tez nie przystwarza problemów. ABS nie działa - ale to dałem w USTERKACH
~stachu
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jedno z bardziej komfortowych aut, dopóki coś się nie popsuje. Zużyta tuleja pociąga za sobą kolejne elementy. Sworznie z przodu niewymienne, wymienia się cały wahacz, chyba że ktoś ma warunki do regeneracji gniazd...
~omeganiol531
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jak na wykonianie forda w tej klasie to słabe, sierra miała zdecydowanie lepsze. Pokonywanie szybkich zaketów wiąże sie z utratą przyczepnośći przodu. W zimę kipsko jak na szpere z RWD to mogło by być lepiej chyba auto źle wyważone.
~nudi
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
raz miałem sprawne zawieszenie w 100% i było super.auto do drogi dosłownie przyklejone.niestety po jakims czasie maglownica dostała luzów których juz sie nie dało skasowac.no a wtedy to jazda jak starem .
~3-letni użytkownik Scorpio2
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Bardzo dobrze. Wspomaganie dział leciutko - wogole nie czuc masy auta. Opinia o jego "pływaniu" bierze się ze zle dobranych opon. (jendakże nie działa ABS - ale to norma w tym modelu)
~chrza.k
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Miękkie zawieszenie. Pięknie trzyma się drogi. Nie lubi jazdy po drogach nieutwardzonych, ale ze względu na szybsze niszczenie się elementów.
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
konfortowy, ale trakcja beznadziejna- powyzej 140km/h na polskich drogach kosata przed oczami
~Mariusz
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
konfort jest dobry , ale przy predkosciach ponad 160km/h auto nie jest pewne w prowadzeniu
~Adventurer
Stabilizatory trzymają auto na zakrętach. Lepiej reaguje niż Mondeo