Ocena kierowcy - Ford Sierra I Hatchback

szy, 16 lat temu
Silnik 2.3 D 67KM 49kW
Rok produkcji 1983
Ford Sierra I Hatchback 2.3 D 67KM 49kW 1982-1986 - Oceń swoje auto
Silnik : niezawodność ogólnie. Silnik jest chyba najbardziej niezawodnym elementem "ściery"
Układ hamulcowy : tarcze hamulców
Przeniesienie napędu : trzeba do mostu dolewać oleju
Układ elektryczny : problem leży w tej skrzynce pod maską od strony kierowcy z bezpiecznikami. Gniazdka na bezpieczniki kiepsko kontaktują
REWELACJA !!!!!
dobrze, ale nie świetnie ze względu na mały przelicnik pojemność/moc... ale to wkońcu diesel. Niezawodny, najp[oważniejszą awarią było odczepienie się węża powrotnego od pompy i troszke mi silnik ropą zalało :) rozrząd na kołach zębatych więc nie ma jak go zepsuć nawet gdyby się bardzo chciało :) wpierdala olej rzepakowy połączony z opałowym i nie płacze.
chciałbym dać 4 ale sprzęgło szybko się zużywa no i synchronizator 2-giego biegu mi padł. Poza tym ok
zero luzów na kierze, hamulce bardzo dobre, tylko tarze się krzywią. Coś takiego jak wymiana końcówek stabilizatora czy czegokolwiek innego w zawieszeniu to Sierry nie dotyczy
świetna widoczność, lepiej niż z autobusu :)
mnóstwo schowków, w miare dobrze położone wączniki itp, niech za przykład posłuży to, że jeździłem nią 2 tygodnie mając lewą rękę w gipsie :)
ciepło się w mojej "ścierce" robi zanim silnik odpale :) a poważnie mówiąc, to zanim dojade do końca ulicy na której mieszkam (ok 2 km)
mnóstwo miejsca,bardzo wygodne fotele, spałem już w nim nie raz i nie było problemu. Sex w Sierze też nie sprawia trudności :) bagażnik pojemny.
no niestety... stado klekoczących bocianów pod maską robi swoje :/
jak na takie autko 7 l /100, nie mówiąc o tym że olej za 2,76 z lidla woli bardziej niż ON :)
dlaczego tu nie ma 6-cio stopniwej skali ? :) znajomy opylił mi to autko za 500 zł (+karton części, z którego nic nie musiałem używać), mimo że miałem wtedy peugeota 205 to kupiłem i nie żałuje. Peżota opyliłem tydzień później chociaż to też fajne autko
jak na auto z 83 roku to zajebiście ,jednak pare napraw nie nie ominęło. Problemy sprawia czasem elektryka.
nie do zniszczenia auto. Ja nie wiem co trzeba robić żeby go zajeździć. Chyba bez napierdalania młotkiem w silnik to się nie da :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 D 67KM 49kW [l/100km]

7,8