Lista ocen Ford Sierra I (50) - Silnik

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Misiu
Hatchback 2.0 105KM 77kW
Silnik 2,0 OHC na gaźniku. Dość mocny (105 KM, na wtrysku EFI nawet 115), chociaż polecam silnik DOHC o tej samej pojemności (2,0 120 KM) - ma lepszy moment (od samego dołu).
~Mam i sie ciesze:)
Hatchback 2.3 D 67KM 49kW
Cudowny odgBos Ursusa C-330 :)..i bardzo dobrze:)..Mam ja dopiero tydzien, zrobilem 800km wiec niewiele moge powiedziec ale podoba mi sie:)
~silian
Hatchback 2.0 105KM 77kW
Kultura pracy silników 4cyl. nie jest za wysoka, mimo to oceniam go na 4. Silnik jest prosty w budowie i obsłudze i ma wystarczająca moc na masę Sierrki :)
~Tomek_kr@tlen.pl
Hatchback 2.3 D 67KM 49kW
to diesel i troche się tłucze ale pracuje baardzo równo, duża moc przy niskich obrotach (można spokojnie jechać na 4 biegu nie dotykając padału gazu)
~nn
Hatchback 2.0 105KM 77kW
mimo ze silnik ma swoje lata to czuje sie ze chce i idzie jak burza :) jest jednak dosyc glosny al mnie to osobiscie nie przeszkadza.
~Emil
Hatchback 2.0 105KM 77kW
silnik ok jak sie nie cisnie na gaz- kłopot z wyciekami oleju. Czeste awarie zapłonu- palec rozdzielacza, kopułka.
~DB
Hatchback 2.3 114KM 84kW
Silnik to rewelacja 6v pod jednym warunkiem że trzeba mieć dobrego mechanika który zna się na regulacji v6
~LISEK
Hatchback 2.3 D 67KM 49kW
Mój silnik ma już dość jest na skraju wyczerpania ale 13 lat mi słurzył i był niezawodny
~Gregor82
Hatchback 2.3 D 67KM 49kW
troche mułowaty, ale czego oczekiwać po dwudziesto letnim aucie? :) Silnik pracuje cicho.
~Dantez
Hatchback 1.6 75KM 55kW
O ile sie dba znosi idealnie zasilanie gazem. Bardzo zwawy jak na mala moc jak i trwaly.