Ocena kierowcy - Ford Sierra II Sedan

Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Sierra II Sedan 2.0 i 116KM 85kW 1987-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : naprawde dynamiczny
Karoseria : tylko w jednym miejscu ale zawsze jak to w fordach
samochod jak za taka cene naprwde dobry. moj egzemplarz jako 1993r ale po generalce balchy 1997 i tak wbity w dowod poprostu cacko (bordowy). blacha czysta (procz jednego miejsca-parch)/ silnik czysty i niezle pracuje. szybko sie zbiera,daje kopa, troche czasu zajeclo przestawienie sie na tylni naped (trzeba uwazac w zimie), wnetrze ladne zadbane,deska moze arhaiczna ale mozna sie pobawic z nia osobiszie.,.. samochod o lekkim wygladze sportowym ale zarazem rodzinny a jak w dobrym stanie i z gazem to rarytas. ja na tego polowalem dlugo i dopiero w innym wojewodztwie znalazlem.
silnik ok. calkiem dobrze sie zbiera,z przyspiesaniem nie ma problemow,mozna spokojnie zostawic niejeden nowiutki samochod z tylu
jak dla mnie b.d! biegi wchodza elegancko. no moze tylko ten wsteczny! po kilku latach urzywania opli ciezko bylo mi sie przyzwyczaic do wciskanego wstecznego.
prowadzi sie dobrze. jesli komus nie sprawia problemow tylni baped to bedzie zadowolony
widocznosc przod b.d , tyl dobra.
poprostu ok
jak dla mnie grzeje sie szybko. chlodzi tez. szyby mi nie paruja wiec wiecej oczekiwac nie bede jak na samochod z tych lat.
dla pasazera z przodu super. dla mnie kierowcy denerwuje mnie glebowko wciskane sprzeglo co sprrawia ze fotel blizej ale miejsca ok. z tylu moze tylko przeszkadzac ten tunel po srodu ale nie ma co lamencic. jest ok
tu moglko by byc lepiej ale jak na samochod z tamtych lat to i tak dobrze. wkoncu to nie samochod elektryczny :)
jesli chodzi o koszty naprawy to czesci tanie. co do spalania. moj egzemplarz po regolacjki gazu w miescie 10-12l gazu w trasie 8-10l. no coz pewnie zalezy to od ciezkosci nogi oraz stanu silnika. ja narazie nie narzekam :)
jesli chodzi o ta kwestie to b.d . ale lepiej wydac o 2tys wiecej aby miec sprawna technicznie sierre niz wydawac 1-2tys za cos w co zaraz trzeba bedzie wkladac drugie tyle i jeszce strach jezdzic. tutaj niestety ciezko znalezc naprawde dobry egzemplarz.cierpliwosci :)
samochod ogolnie niezawodny jesli trafisz na dobry egzemplarz. z moim odpukac ok..
powaznych usterek brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 116KM 85kW [l/100km]