Ocena kierowcy - Ford Sierra II Sedan

dMK, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 120KM 88kW
Rok produkcji 1992
Ford Sierra II Sedan 2.0 i 120KM 88kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Bądźmy szczerzy - jak projektowali Sierrę, to mnie jeszcze nie było na świecie i elektrownia w Czarnobylu działała
Patrząc na rok konstrukcji i pojemność, to jest ok. Poprzednio jeździłem 1.6 i zmiana zauważalna. Nawet da się przy odrobinie wprawy przydriftować :) Elastyczny jest, ale jeśli chcemy poczubkować, to na piątce jednak się nie da...
Niech będzie. Do dwóch litrów wystarczy. Blisko 200 zegarowe miałem.
Nie chcę się wypowiadać, bo czeka mnie wymiana całości amorów i sprężyn. Dobry układ kierowniczy ze wspomaganiem.
Do przodu widać... Słupek C trochę szeroki, ale mimo nadwozia sedan widać do tylu. Lepiej niż w Audi 90 B3.
Do wszystkiego się już przyzwyczailem. Regulacja fotela i kierownicy w dwóch płaszczyznach pozwala dobrze się poczyć za sterem.
W obu egzemplarzach jest słabe "lato". Spróbuję i tym razem termostat wymienić - wtedy w 1.6 LPG nic nie dało. Latem super sprawa z szyberdachym. Klimy brak, ale i tak jest znośnie. Dmuchawa jedynie na najwyższej prędkości hałasuje. Poza tym ok.
Z przodu gites. Z tyłu nie jeżdżę, ale paczka ze studiów jeszcze nie narzekała. Piąty, środkowy pasażer może mieć licho, bo tunel jest szeroki ze względu na wał napędowy.
Całkiem udane. Ale będę wyrzucał ze względu na masę, bo ta mi czasy w sprincie obniża :)
Nie wiem, bo nie badałem. Na pewno w normalnym użytkowaniu poniżej 9, ale nie chcę głupa kleić, że 6,5 - bo nie mierzyłem.
No taniej to tylko czar polskiej motoryzacji - gib-gibona można kupić :D:D:D
Nic do zarzucenia nie mam.
Zawieszenie się zmęczyło, ale każdego to czeka. Silnik oleju nie pije, ale woda z chłodnicy ucieka, trzeba się za to wziąć. I problemy z drugim biegiem na zimnym oleju - potrafi zazgrzytać.
Ford Sierra II Sedan