Ocena kierowcy - Ford Tourneo Courier I Mikrovan

Sebastian, 3 lata temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Tourneo Courier I Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów- największy feler tego samochodu. Pierwsza rozpadła się przy 60 tys. druga już do wymiany.
Samochód posiadam od nowości, czyli za chwilę stuknie nam 6 lat. Coś już mogę o nim po tym czasie powiedzieć. W sumie przejechałem 100 tys. km. Największa wada mojego egzemplarza to skrzynia biegów. W tej chwili wjedzie do niego trzecia skrzynia. Ogólnie biegi źle się wrzuca, wsteczny lubi wyskakiwać lub zgrzytnąć. Druga słaba strona to plastiki , łatwo się rysują. Kolejne moje zastrzeżenie do tego samochodu to bardzo skręcające się nadwozie. Wystarczy, że stanie się jednym kołem na wyższym krawężniku i już są otarcia przy otwieraniu drzwi. Niedawno zauważyłem przy odsunięciu tylnych drzwi zdarty lakier na karoserii. Jest to widoczne na słupku B przy odsuniętych drzwiach. Tylne odchylane okna nie trzymają dobrze, czasem pocieknie woda. Odstające, słabo spasowane plastiki przednich słupków od wewnątrz. Poza tym, średnie wyciszenie, bardzo podatny na wiatr. Tyle narzekania. Auto ładne, przestronne, wygodne. bardzo dobra pozycja za kierownicą, duża szyba, widoczność wzorowa we wszystkich kierunkach. Możliwość złożenia i wyjęcia tylnej kanapy. Auto większe w środku niż wygląda na zewnątrz. Duże zewnętrzne lusterka. Świetne prowadzenie, zawieszenie. Hamulce przeciętne. Największy plus to silnik 1.0 ecoboost. Żwawy, mało pali, bezawaryjny póki co. Olej zmieniam co 10 tys. W zimie szybko się nagrzewa wnętrze (grzałka elektryczna). Ze względu na kubaturę wnętrza w gorące dni potrzeba trochę czasu ,żeby klima je schłodziła. Średnio daje sobie radę. Niestety ,ale drugi raz bym tego samochodu już nie kupił. Nie jest wart 60 tys.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 100KM 74kW [l/100km]

6,8