Ocena kierowcy - Ford Transit Connect I Van LWB

Szybki, 10 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2012
Ford Transit Connect I Van LWB 1.8 Duratorq TDCi 90KM 66kW od 2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie auta jest rewelacyjne . Układ hamulcowy tarczowy jest świetny. Karoseria czyli nadwozie jest zdecydowanie bardziej praktyczne niż Berlingo PSA i to bez znaczenia czy mówimy o starej czy nowej wersji.
Spodziewałem się że jest to typowo robocze auto toporne i o ciosane ale powiem jedno kształt auta nie jednego może wprowadzić w błąd. Z fordem typowym Transitem niema nic wspólnego.
Silnik między 1600 a 1900 na 1 oraz drugim biegu jest dziura ale dalej jet zdecydowanie bardziej dynamiczny i elastyczny niż PSA 1,6HDI 90KM
Wcześniej posiadałem Citroena Berlingo to tam była tragedia ze skrzynią biegów zwykły tragiczny mieszalnik. Tutaj w fordzie wiem co wybieram i co mam.
Układ jezdny jest rewelacyjny ja uważam że jest to podwyższony Fokus MK2 Czy jedziemy z ładunkiem czy beż jedzie się równie bezpiecznie. W berlingo jak załadowałem 300 kg to auto mi całe pływało a prędkości powyżej 90 km było wyczynem kaskadera. Tutaj w Connect mamy zawieszenie resor stabilny i trwały i odporny na obciążenia.
Jest sztywny ale przyjemny w prowadzeniu przy wirażach i co najważniejsze jedzie jak po sznurku
Zdecydowanie lepsza niż w Citroen Berlingo. Przyznam się że na VW Caddy na pewno bym się nie zamienił. Wsiadanie i wysiadanie jest zdecydowanie wygodniejsze niż w pozostałych. Fakt w nowym Berlingo po 2008r wnętrze jest pluszakowe i jeszcze bardziej osobowe.
Hmmm posiadam tylko siatkę zamiast ściany grodziowej i trudno określić jak jest z ogrzewaniem fakt że jest trochę lepiej niż w PSA.
Jest bardzo dużo niema ryzyka że będziemy się potykać lub ocierać bo niema szans może jak zasiądą dwie wielkie osoby o wadze 150 kg. Pierwszy raz irytowała mnie podłoga pod stopami że jest po skosie i że będzie niebezpieczna przy wsiadaniu. Mając oryginalne dywaniki jest OK
Mimo że nie mam ściany grodziowej to i tak jest w miarę cicho. Dużo daje gumowa wykładzina i dodatkowe dywaniki gumowe.
Hmmm trochę się rozczarowałem fakt że pierwszy tydzień jeździłem dość dynamicznie i spalanie wyszło 7,3. Po zatankowaniu do pełna spalanie spadło mi do 7,0. Jak się zachowa na trasie nie mówię o wertepach ale o autostradzie.
Kupno nowego za 67 tyś jest sporo ale udało mi się kupić roczne z małym przebiegiem więc nie jest źle. Porównując z Berlingo 2007 jest wyższa jakość.
Brak ocen bo dopiero zrobiłem 900km
jak na razie brak oby ta dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

7,2