Ocena kierowcy - Ford Transit III

Silnik 2.5 D 69KM 51kW
Rok produkcji 1990
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Transit III 2.5 D 69KM 51kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Inne : najbardziej zaskoczyło mnie to że to auto ma już 460.000tyś. km, a jeszcze nim jeżdze do niemiec z lawetą!
Silnik : często psuje się rozrzą, psuje się tagrze dość często sprzęgło i pęka też często uszczelka pod glowicą.
Układ hamulcowy : nie raz mi się zdarzylo że zabrakło mi hamulca nożnego.
Karoseria : strasznie w Transicie gnija blachy! już nie wiem ile razy latałem go.
nie paolecam tego auta...! kupcie lepiej ducato, boxera lub jumpera!
Auto to straszne klekoce... ma charakterystyczny dzwięk... wyciszenie w kabinie jest tragiczne. straszne sie dusi.
skrzynia biegów w tym aucie tagże nie jest mocną stroną. Straszne wyje podczas jazdy. bardzo, bardzo ciężko wchodzą biegi... niemal trzeba je przełańczać dwoma rękami.
auto to nie ma najgordzego układu jazdni. chociaż nieraz jak jade z lawetą to mnie nosi po dwuch pasach jezdni.
widoczność tagże nie jest najgorsza, lecz jak jest bardzo zimno na zewnątrz to dmuchawa nie działa.
ten punkt zostawie bez komętarza... :)
ogrzewanie w tm aucie przy temperaturze 10stopni nie działa... nie wiem od czego to zależy... szyby w tym aucie cieżko się zamykają i otwierają...
to jest poprostu tragedia! nie ma gdzie wyprostować nug... ja nie mal dotykam brzuchem kierownicy chociaż siedzenie mam odsunięte na maxa!
to tagże tragiczny punkt tego samochodu...! auto ma 0% wyciszenia! nawet nie słusze co myśle jak jadę! nie mówiąc już o rozmowe z drugą osobą! próbowałem już chyba wszystkiego... to poprostu silnik tak głośno chodzi...
zużcie paliwa jest bardzo złe... jak jadę z lawetą do niemiec na pusto to jak mi spali 15l/100km to jest dobrze. w mieście spali mi około 20l/100km... kwestia cen przeglądu i napraw nie jest taka tragiczna.
ceny nie są wygurowane tego modelu, ale i jakość też nie jest najepsza. nie polecam tego auta.
samochód ten jak i inne tagże się psuje. przeważnie takim drobiazkami które się psują podczas jazdy to ładowanie... już chyba z 50razy mi sie zdarzyło to. ale zawsze sobie poradze.
jedną z poważnych usterek które mi sie zdarzają w tym aucie jest pęknięcie uszczelki pod glowicą! już kilka razy mi się to zdarzylo w niemczech jak jechałem ze samochodami... jeszcze jedną taką poważną usterką jaką mogę wymienić jest często psucie sie rozrządu, już kilka razy wymienialem cały rozrząd w Niemczech... a i jeszcze jedna taka usterka.. często je w transitach psuje sprzęgło. no co radze uważać. może jeszcze jedna usterka... nie wiem od czego to zależy ale nie raz nie mam halmulca nożnego! pedał staje się sztywny i nie hamuje!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 69KM 51kW [l/100km]

17,1